INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CM AL CLUBURILOR

REZUMAT VIDEO Fluminense - Al Ahly, prima semifinală a Campionatului Mondial al Cluburilor » Brazilienii o așteaptă pe Manchester City în finală

Fluminense, victorie 2-0 cu Al Ahly / Foto: Imago

Articol de - Publicat luni, 18 decembrie 2023 21:58 / Actualizat luni, 18 decembrie 2023 22:59

Fluminense s-a impus în prima semifinală a Campionatului Mondial al Cluburilor în fața lui Al Ahly, scor 2-0.

Clubul brazilian urmează să dispute finala cu câștigătoarea dintre Manchester City, câștigătoarea sezonului trecut de Champions League și Urawa (Japonia), câștigătoarea Ligii Campionilor Asiei.

Columbianul Jhon Arias (26 de ani) a deschis scorul în minutul 68 din penalty, iar tânărul atacant brazilian John Kennedy (21 de ani) a asigurat victoria lui Fluminense, grație reușitei din minutul 90.

VIDEO. Rezumat Fluminense - Al Ahly 2-0

Fluminense - Al Ahly 2-0

• Au marcat: Arias '68 (Penalty), Kennedy '90

Fluminense - Al Ahly, echipele de start:

Fluminense (4-2-3-1): Fabio - Xavier, Nino, Felipe Melo, Marcelo - Andre, Martinelli - Arias, Ganso, Keno - Cano
Rezerve: Eudes, Rangel, Santos, Marlon, Lima, Kennedy, Guga, Gonzalez, Barbosa, Braz, Daniel, Alexsander
Antrenor: Fernando Diniz

Al Ahly (4-1-2-3): El Shenawy - Hany, Ibrahim, Abdelmonem, Maaloul - Tawfik - Ashour, Ateya - Tau, Kahraba, El Shahat
Rezerve: Alaa, Shobeir, Rabia, Mohamed, Fouad, El Solia, El Debes, Dieng, Kouka, Afsha, Abdelfattah
Antrenor: Marcel Koller

Vezi și alte știri:

Imagini scandaloase la finalul meciului Sepsi - CFR Cluj » Cum a fost surprins antrenorul Andrea Mandorlini
Sepsi - CFR Cluj 2-1
Dinamo, în mare criză » Nu a mai fost titular din Liga 2, dar Kopic l-a trimis din primul minut pe teren la Botoșani