INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  METROSPORT

FOTO Cristiano Ronaldo, pus la punct de o prezentatoare sexy din Spania: „Un singur lucru nu va încăpea în camera ta de trofee”

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2019 10:19

Cristiano Ronaldo a provocat un val de indignare în Spania după meciul pierdut cu Atletico Madrid în Liga Campionilor, scor 0-2.

Declarația sa de la finalul partidei a fost criticată de multe persoane. „Eu am cinci Ligi ale Campionilor, Atletico Madrid are zero!”, le-a aruncat portughezul din mers jurnaliștilor de la zona mixtă. 

Una din replicile primite de starul portughez a venit de la Cristina Pedroche, o faimoasă jurnalistă din Spania, în vârstă de 31 de ani.

”E urât, nu? E adevărat că are 5 ligi și Atletico zero. Are și Baloane de Aur, Ghete de Aur și vreo alte 200.000 de premii, dar indiferent de cât de mare este camera sa de trofee, există un singur lucru care nu va încăpea niciodată acolo: ego-ul său”, a spus Cristina în direct la TV.

Jurnalista l-a atacat pe fostul jucător de la Real Madrid și pe subiectul taxelor pe care le datorează către statul spaniol.

cristina predoche 9 +16 FOTO

Citește și:
Internetul a explodat! Cele mai tari meme-uri după ce Spania a învins-o pe Franța în semifinale » „Dictatorul” Mbappe a devenit bebelușul lui Yamal
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Internetul a explodat! Cele mai tari meme-uri după ce Spania a învins-o pe Franța în semifinale » „Dictatorul” Mbappe a devenit bebelușul lui Yamal
Împăcarea momentului în fotbal » Fotografia „interzisă” care i-a dat de gol
Stiri extrasport
Împăcarea momentului în fotbal » Fotografia „interzisă” care i-a dat de gol
Mbappe nu s-a cenzurat în fața jurnaliștilor
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Mbappe nu s-a cenzurat în fața jurnaliștilor
Luis de la Fuente a dat declarația serii după calificarea Spaniei în finala CM 2026: „Așa am auzit de atâtea ori”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Luis de la Fuente a dat declarația serii după calificarea Spaniei în finala CM 2026: „Așa am auzit de atâtea ori”
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Profit.ro
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Simona Halep i-a răspuns public lui Ion Țiriac junior, după comentariul legat de imaginile din loja de la Wimbledon

Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu


Comentarii (11)
ge0x
ge0x  •  23 Februarie 2019, 15:07
Postat de alexzece pe 23 Februarie 2019, 15:01

Ronaldo este peste Messi doar la cantitatea de gel din cap ;)

Messi la Argentina e zero. Mai ales ca Argentina pe lângă Portugalia are o căruță de vedete. Calificari chinuite și participări rușinoase la Mondiale. O spune și Maradona și toată lumea. Ronaldo la Portugalia a luat Euro. A calificat Portugalia de unul singur. Un exemplu e barajul cu Suedia lu Ibrahimovic în care a marcat 3 goluri. Ronaldo 5 Ligi ale Campionilor și cu Manchester și cu Real. Și sa nu uităm că Messi la Barcelona a avut lângă el un Eto un Ronaldinho un Xavi un Iniesta care erau magicieni la fel ca el.

ge0x
ge0x  •  23 Februarie 2019, 14:56

Nu e nici o aroganță din partea lui. Nu vine el sa spună ceva neprovocat sau neintrebat. Omul e agasat încontinuu. Normal ca de multe ori rabufneste. Ca doar sunt mulți care îl mușcă de cr7. Omul e cel mai bun din lume. Peste Mesi. A câștigat trofee și cu Man. Utd și cu Real și cu Juve. A jucat în cele mai tari campionate, a luat Campionatul, Cupa, Liga Campionilor și cu ManUtd și cu Real, ia și cu Juve, Euro cu Portugalia, a calificat Portugalia la Mondiale și Europe. A dat sute de goluri, etc. Ca sa ajungi ca el trebuie muncă și o viata sportiva exemplara. Putea sa aibe numai figuri în cap. Dar de 13-14 ani joaca la cel mai înalt nivel. Asta înseamnă munca multa. La noi da unu doua goluri e Mesi, Mbappe, Xavi, vrem 20,30 de milioane. Dacă compari pe Stanciu cu Ronaldo, zic Stanciu ca el cică e cel mai bun fotbalist roman în mom de fata zic unii, vezi ca e ridicol. Stanciu pare la grădiniță și Ronaldo a terminat 5 doctorate și face operații pe creier. Când ești cel mai bun esti admirat mult dar și la fel de urat de alții. Forzza Ronaldo

ge0x
ge0x  •  23 Februarie 2019, 15:10

Ca, cifre și trofee Ronaldo e peste Messi. Trofeele și golurile spun tot.

Vezi toate comentariile (11)
Comentează
Close