INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ATLETICO MADRID - REAL MADRID 0-0

FOTO Norocoși! Cei de la Atletico au smuls un egal cu Real Madrid într-un meci în care a șutat prima oară pe poartă în ultimele 10 minute

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 noiembrie 2017 23:54

Real Madrid are de ce să fie nemulțumită după marele meci cu Atletico Madrid, terminat la egalitate, 0-0, chiar pe Wanda Metropolitano, noua arenă a rivalei.

Trupa lui Zinedine Zidane a făcut un meci bun, trecând în mai multe rânduri pe lângă golul care să facă diferența. Mai mult, Real a avut și 4 momente în care a cerut penalty. În cel puțin două cazuri a avut dreptate.

Și statistica este de partea echipei lui Zidane, care a avut o posesie mult mai mare, 66%, față de numai 34% cât a avut Atletico, un lucru neobișnuit, mai ales pe terenul echipei lui Simeone.

Real Madrid și-a creat 14 ocazii de gol, dublu față de rivala. A cadrat doar 3 șuturi, în timp ce Atletico a avut un singur șut pe spațiul porții, și acela a venit abia în ultimele 10 minute.

Real Madrid are 24 de puncte, e la egalitate cu Atletico. Cele două sunt cu 10 puncte în spatele Barcelonei și cu 3 în urma Valenciei, care are și un meci mai puțin.

665 de pase a avut Real Madrid (88% corecte), față doar 341 câte a avut Atletico (79% corecte)