INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EIBAR - SEVILLA 1-3

FOTO Panică la Eibar - Sevilla! Tribuna cu fanii andaluzi s-a rupt și a căzut!

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 septembrie 2018 20:51

Meciul Eibar - Sevilla, din etapa a 7-a din La Liga, a fost întrerupt câteva minute în repriza a doua. Andaluzii au câștigat în final cu 3-1.

În minutul 62, după ce Ever Banega a făcut 2-0, din penalty, meciul a fost întrerupt. Tribuna cu fanii andaluzi, care celebrau golul, s-a prăbușit. Medicii au intervenit rapid, iar partida s-a reluat.

Mai mulți fani au avut de suferit, fiind răniți și transportați la spital de către staff-ul medical prezent la stadion. Presa din Spania a anunțat că există 14 persoane rănite la picioare și mâini, dar niciunul dintre fani nu este într-o stare gravă.

clipboard02

77

555

Vezi și: VIDEO + FOTO Barcelona - Athletic Bilbao 1-1 » Catalanii continuă seria neagră: 3 meciuri la rând fără victorie