INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LALIGA

FOTO // Real Madrid - Leganes 4-1 » Spectacol pe "Bernabeu" la debutul lui Courtois

Articol de GSP - Publicat sambata, 01 septembrie 2018 23:38

Real Madrid s-a impus clar acasă în meciul cu Leganes, scor 4-1.

Bale a deschis scorul în minutul 17, dar Carrillo a înscris din penalty (23) pentru un surprinzător 1-1 la pauză.

La reluare, Benzema a reușit o dublă (48 și 61), iar căpitanul Sergio Ramos a stabilit scorul final din penalty în minutul 66.

Leganes rămâne cu un singur punct în LaLiga, iar campioana Europei confirmă parcursul bun cu a treia victorie din tot atâtea meciuri în campionat.

Real Madrid - Leganes 4-1
Au marcat: Bale 17, Benzema 48, 61, Ramos 66 pen. / Carrillo 23 pen.

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Asensio
Rezerve: Navas - Isco, Ceballos, Mariano, Nacho, Llorente, Lucas
Antrenor: Julen Lopetegui

Leganes: Cuellar - Juanfran, Bustinza, Siovas, Silva - Gumbau, Perez - El Zhar, Eraso, Santos - Carrillo
Rezerve: Serantes - En Nesyri, Nyom, Ojeda, Omeruo, Rolan, Vesga
Antrenor: Mauricio Pellegrino

Julen Lopetegui a mizat pentru prima dată pe Courtois ca titular, la două zile după ce Keylor Navas a primit de la UEFA premiul pentru cel mai bun portar al ediției trecute de Liga Campionilor. Nici Isco n-a mai prins primul "11", Modric recuperându-și locul în echipa de start.