INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

FOTO și VIDEO Messi, Neymar și cei doi Suarez » Barcelona învinge Eibar și se menține în cursa pentru titlu

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 ianuarie 2017 23:39

Barcelona s-a impus categoric în deplasare cu Eibar, scor 4-0, în etapa cu numărul 19 din La Liga și este la două puncte în spatele Realului, însă madrilenii au un meci mai puțin disputat.

VIDEO » Eibar - Barcelona 0-4
Au marcat: Denis Suarez '32, Messi '50, Suarez '68, Neymar '90+2
Click AICI pentru liveTEXT!

Meciul nu a început bine pentru catalani, care l-au pierdut pe Busquets după doar 10 minute de joc. Mijlocașul s-a accidentat, iar în locul său a intrat Denis Suarez.

Același Denis Suarez a deschis scorul pentru echipa antrenată de Luis Enrique, în minutul 32. Messi a majorat avantajul oaspeților la cinci minute de la reluare, iar Suarez a înscris și el în minutul 68. Scorul final a fost stabilit de Neymar, în minutele de prelungire ale meciului.

Echipele de start

Eibar: Yoel - Capa, Dos Santos, Lejeune, Luna - Escalante, Garcia - Leon, Adrian, Inui - Enrich
Rezerve: Areitio - Dorrio, Galvez, Nano, Pena, Rico, Rivera

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Umtiti, Mathieu, Alba - Rakitici, Busquets, Turan - Messi, Suarez, Neymar
Rezerve: Cillessen - Digne, Gomes, Paco, Pique, D. Suarez, Vidal