INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO și VIDEO United egalează la ultima fază a meciului cu Stoke! Vezi AICI toate rezultatele din Premier League

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 ianuarie 2017 17:42

Astăzi s-au disputat șapte meciuri din etapa cu numărul 22 din Premier League, într-o zi în care Swansea a reușit surpriza și s-a impus în fața lui Liverpool, iar United a făcut doar un egal pe terenul lui Stoke.

După ce Liverpool a pierdut meciul cu Swansea, în prima partidă a zilei, Stoke a fost la un pas de a reușit surpriza contra lui Manchester United, dar Rooney le-a adus un punct "diavolilor" cu reușita din minutul 90+4.

A fost golul 250 pentru United, reușită care-l transformă pe Rooney cel mai bun marcator din istoria "diavolilor", depășindu-l pe Sir Bobby Charlton.

Au marcat: Sane '49, De Bruyne '54/Alli '58, Son '77

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”