INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMERICA DE SUD

FOTO & VIDEO Meci întrerupt în America de Sud după ce arbitrul a fost luat la ţintă de spectatori

Senor Saldivar a stat întins pe gazon pînă medicii au venit să-i analizeze cucuiul +1   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 22 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 22 septembrie 2011 17:46

" Cazul Bricheta", care a produs atîta vîlvă în Liga 1 s-a repetat în America de Sud, la meciul amical dintre Universidad de Chile şi Nacional, în Montevideo. Numai că în acest caz bricheta a fost înlocuită de o banală rolă de hîrtie.

Partida a fost întreruptă după două minute din repriza a doua, cînd arbitrul asistent Senor Saldivar a căzut ca secerat pe gazon. Proiectilul care l-a lovit în moalele capului nu era nimic altceva decît o rolă de hîrtie, cu o greutate nu mai mare de cîteva grame.

Totuşi, nimic nu l-a oprit pe asistent să facă un caz din acest lucru: a stat întins pe gazon, "inconştient", pînă cînd paramedicii au venit şi l-au urcat într-o slavare. Ciudat însă, doctorii nu i-au găsit nici măcar un cucui. Totuşi, tuşierul nu a mai vrut să continue meciul şi arbitrul central s-a văzut nevoit să întrerupă partida.

Vezi mai jos FOTO şi VIDEO cu accidentarea arbitrului!