INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - ATHLETIC BILBAO 1-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 septembrie 2018 19:33

Barcelona și Athletic Bilbao au remizat, 1-1, într-un meci din etapa a 7-a din campionatul Spaniei. (Detali aici)

Intrat în minutul 55 al meciului, Leo Messi a revitalizat jocul catalanilor și a creat faza golului marcat de Munir în minutul 84.

Atacantul argentinian de 30 de ani a avut ocazie mare de a marca, trimițând mingea în bară în minutul 76. Astfel, Messi a ajuns la o cifră incredibilă: a lovit bara de 7 ori în 9 meciuri, jucate în toate competițiile.

13șuturi în bară a trimis Messi în sezonul trecut

Scandal la final

După ce arbitrul Santiago Jaime Latre a fluierat finalul meciului, Leo Messi a avut o reacție nervoasă. Căpitanul Barcei s-a contrat cu arbitrul și a primit cartonașul galben. Messi a părăsit cu greu terenul de joc, fiind nevoie de intervenția unui oficial al Barcelonei pentru a-l calma.

"După finalul meciului, când încă eram pe teren, jucătorul cu numărul 10 de la Barcelona, Lionel Andres Messi Cuccittini, a fost avertizat pentru observațiile făcute la adresa deciziilor luate de arbitri", a scris centralul Latre în raportul de joc.

dors77aw0aukdq7

Vezi și: VIDEO + FOTO Luis Suarez ca Borcea » Atacantul Barcelonei s-a făcut de râs în meciul cu Bilbao