INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ESPANYOL - REAL MADRID 2-4

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 ianuarie 2019 23:38

Real Madrid s-a trezit după un start de sezon dezastruos și a legat a 3-a victorie consecutivă în La Liga. Echipa lui Solari s-a impus pe terenul lui Espanyol, scor 4-2, asta după ce în rundele precedente le învinsese pe Betis și FC Sevilla.

Benzema a deschis scorul după doar 4 minute, iar Ramos, fundașul-golgeter, a făcut 2-0 când trecuse doar un sfert de oră de joc. Baptistao a redus din diferență în minutul 25, însă același Benzema a refăcut diferența de două goluri în favoarea echipei sale în minutul 45+1.

Intrat în minutul 64, Bale a avut nevoie de doar 3 minute pentru a înscrie după ce a fost servit de Lucas. Peste doar 5 minute Varane a fost eliminat, însă Espanyol n-a mai putut înscrie decât o singură dată, prin Rosales (81).

Real Madrid strânge 39 de puncte și se apropie la doar 5 lungimi de Atletico, echipă clasată pe locul 2. Este însă la 10 lungimi de Barcelona. Espanyol rămâne cu 24 de puncte, cu 4 peste zona retrogradabilă. În acest moment este pe locul 15.

liveTEXT Espanyol - Real Madrid 2-4

Au marcat: L. Baptistao (25), Rosales (82) / Benzema (4, 45+1), Ramos (15), Bale (69)

Echipele de start:

Espanyol: D. Lopez - J. Lopez, Marmol, Hermoso, Vila - Baptistao, Roca, Darder, Lopez Moreno - S. Garcia, Iglesias

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Reguilon - Modrici, Casemiro, Kroos - Lucas, Benzema, Vinicius