Articol de Alexandru Tomuțiu - Publicat sambata, 16 mai 2026, 11:14 / Actualizat sambata, 16 mai 2026 11:30
Gaziantep, echipa lui Mirel Rădoi, primește vizita celor de la Bașakșehir, de la 20:00, în runda cu numărul 34 a primei ligi din Turcia.
Mirel Rădoi vrea să pună capăt seriei de eșecuri de la sosirea la Gaziantep. Antrenorul român a înregistrat 3 eșecuri la rând până acum pe banca turcilor.
Gaziantep - Bașakșehir, live ora 20:00
Românii Alex Maxim și Deian Sorescu sunt anunțați titulari în echipa lui Mirel Rădoi. Denis Drăguș încă este accidentat.
Gaziantep: Gorgen - Sangare, Abena, Kizildag, Rodrigues - Gidado, Camara - Sorescu, Maxim, Kozlowski - Bayo
Antrenor: Mirel Rădoi
Bașakșehir: Sengezer - Sahiner, Duarte, Opoku, Karatas - Kemen, Gunes - Sari, Şomurodov, Harit - Yildirim
Antrenor: Nuri Șahin
După primele 33 de meciuri, echipa lui Rădoi este pe locul 12 în Turcia, cu 37 de puncte. Adversara de astăzi se clasează pe 6, cu 54 de puncte.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.