INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

GIRONA - REAL MADRID 1-3 // VIDEO + FOTO Real Madrid merge perfect în Cupa Spaniei » S-a calificat fără emoții în semifinale

Girona - Real Madrid // FOTO: Reuters +5   FOTO
Girona - Real Madrid // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 februarie 2019 09:28

Real Madrid s-a calificat în semfinalele Cupei Spaniei după ce a câștigat si returul cu Girona, 3-1, În tur, madrilenii s-au impus cu 4-2.

Deși erau cu un picior în semifinale, jucătorii lui Real Madrid au început tare meciul cu Girona. Atacantul francez Karim Benzema a rispit încă din prima repriză speranțele Gironei, marcând de două ori, în minutele 27 și 43.

După pauză, Girona a marcat golul de onoare, în minutul 71, prin mijlocașul Pedro Porro. Real Madrid a mai marcat o dată, în minutul 76, prin Marcos Llorente.

În semifinalele Cupei Spaniei s-au calificat Barcelona, Real Madrid, Betis și Valencia.