INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HANNOVER - LEVERKUSEN 2-3

HANNOVER - LEVERKUSEN 2-3 // FOTO Părea cel mai ușor gol din carieră! Moment INCREDIBIL în Bundesliga

Articol de GSP - Publicat luni, 11 martie 2019 09:19

Bayer Leverkusen s-a impus în deplasarea de la Hannover, scor 3-2, pe o zăpadă ca în basme. Vremea a oferit și un moment unic pe terenurile de fotbal.

Vezi FOTO cu zăpada căzută la Hannover

În minutul 34, la scorul de 2-0 pentru Leverkusen, japonezul Genki Haraguchi (27 de ani) părea să o aducă pe Hannover în meci. Scăpat singur cu portarul Hradecky, a driblat elegant și a trimis balonul spre poarta rămasă goală. Părea unul dintre cele mai ușoare goluri ale carierei. Peluza fremăta, sărbătorind reușita, doar că zăpada a împiedicat mingea să intre în poartă, oprind-o la câțiva centimetri de linie.

VIDEO cu faza AICI

1 +4 FOTO

După încă 6 minute de chin, arbitrul a hotărât să întrerupă partida timp de 40 de minute, perioadă în care organizatorii au curățat suprafața de joc.

Vezi și:

FOTO + VIDEO // HANNOVER - LEVERKUSEN // Imagini incredibile în Germania: meci întrerupt din cauza ninsorii abundente