INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

Harry Kane, ieșire fără precedent! „Așa ceva nu mi s-a mai întâmplat!”

Harry Kane / Foto: Bild
Harry Kane / Foto: Bild

Articol de - Publicat luni, 18 august 2025 09:18 / Actualizat luni, 18 august 2025 09:18

Golgheterul lui Bayern, Harry Kane, a pus public presiune pe conducerea clubului.

Bayern și-a adjudecat sâmbătă un nou trofeu, „Franz Beckenbauer SuperCup”, dar în spatele ușilor închise este destulă agitație. Tema: transferurile!

Harry Kane arată cu degetul spre conducerea clubului

După victoria în fața lui VfB Stuttgart, scor 2-1, golgheterul Harry Kane a ieșit public, în premieră, pentru a-i certa pe conducătorii clubului și a trage un semnal de alarmă.

„Probabil este unul dintre cele mai restrânse loturi în care am activat vreodată. Suntem puțini jucători, dar problema achizițiilor nu este sub controlul jucătorilor”, a comentat internaționalul englez.

Mulți plecați, puțini sosiți. Bayern, în criză de personal

Bayern are mai mulți accidentați, Jamal Musiala, Alphonso Davies, Hiroki Ito, Aleksandar Pavlovic, dar au și plecat destui jucători importanți : Kingsley Coman la Al Nassr, Leroy Sane la Galatasaray, Thomas Muller la Vancouver Whitecaps și Eric Dier la Monaco.

În schimb, conducerea n-a reușit să-i aducă decât pe Jonathan Tah (Bayer Leverkusen), pe Tom Bischof (Hoffenheim) și pe Luis Diaz (Liverpool), ratându-i pe Nick Woltemade (VfB Stuttgart) și pe Christopher Nkunku (Chelsea).

În ceea ce-l priovește pe Woltemade, VfB nu vrea să discute decât de la 70 de milioane în sus, în vreme ce Bayern nu oferă decât 60 de milioane, cu tot cu bonusuri. Iar pe Nkunku, bavarezii îl vor doar împrumut, în timp ce Chelsea insistă pentru un transfer definitiv.

Manuel Neuer: „Sper să se întâmple ceva”

Un apel la conducători a făcut și portarul Manuel Neuer, „sper să se întâmple ceva”, iar directorul sportiv Christoph Freund a reacționat evaziv.

„Din cauza accidentării lui Jamal Musiala, evident că suntem poziționați diferit față de anul trecut. Calitatea este încă foarte, foarte mare, cantitatea este mai mică acum, dar mai sunt încă două săptămâni din acest mercato estival. Evident, suntem atenți și nu vrem să excludem nimic”, a spus oficialul bavarez.

Citește și:
Andrei Nicolescu a răbufnit după victoria cu Rapid: „Ne-au făcut «muci», ăsta e cuvântul”
Superliga
Andrei Nicolescu a răbufnit după victoria cu Rapid: „Ne-au făcut «muci», ăsta e cuvântul”
Note GSP la Rapid - Dinamo, primul derby al sezonului » Cine a primit 9: „Șah-mat!”
Superliga
Note GSP la Rapid - Dinamo, primul derby al sezonului » Cine a primit 9: „Șah-mat!”
Din tribune, David Popovici a exclamat: „Una dintre cele mai bune curse pe care le-am văzut vreodată!”
Altele
Din tribune, David Popovici a exclamat: „Una dintre cele mai bune curse pe care le-am văzut vreodată!”
Daniel Pancu, despre momentul eliminării: „Poate nu cunosc bine regulamentele” + „Nu voi lua niciodată pastile”
Superliga
Daniel Pancu, despre momentul eliminării: „Poate nu cunosc bine regulamentele” + „Nu voi lua niciodată pastile”
Frații Pavăl (Dedeman) - decizie majoră pentru lanțul de magazine Praktiker, cea mai mare rețea de bricolaj din Grecia
Profit.ro
Frații Pavăl (Dedeman) - decizie majoră pentru lanțul de magazine Praktiker, cea mai mare rețea de bricolaj din Grecia
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Aryna Sabalenka a pozat pentru Time, pe tocuri și în costum de baie, pe un teren de baschet

Un umil Balon de Aur » S-a întors la club, după un Mondial de excepție, cu un zbor low cost!


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează