INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ASIEI

VIDEO Moment emoționant după calificarea Siriei: translatorul și reporterul au izbucnit în plâns la interviul lui Hector Cuper

Moment emoționant după calificarea Siriei: translatorul și reporterul au izbucnit în plâns la interviul lui Cuper

Articol de - Publicat joi, 25 ianuarie 2024 17:22 / Actualizat joi, 25 ianuarie 2024 19:58

Siria a obținut pentru prima dată calificarea în optimile Cupei Asiei. Reporterul și translatorul nu și-au putut stăpâni emoțiile în timpul interviului selecționerului Hector Cuper (68 de ani).

Siria a învins India, scor 1-0, în ultimul meci al grupei B de la Cupa Asiei, calificându-se în optimile competiției.

Radu Drăgușin și Horațiu Moldovan s-au transferat la cluburi cu cele mai mari venituri din Top 20 Europa!
FINANCIAR

Sirienii au încheiat grupa sub Australia și Uzbekistan, dar au profitat de rezultatele mai slabe făcute de alte echipe clasate pe locul al 3-lea în alte grupe și s-au calificat mai departe.

VIDEO. Reporterul și translatorul au izbucnit în plâns în fața selecționerului Hector Cuper

La finalul interviului antrenorului Hector Cuper, reporterul și translatorul nu și-au mai putut stăpâni emoțiile și au început să plângă. Cei doi s-au luat în brațe, iar tehnicianul, vizibil mirat de reacția acestora, a părăsit locul interviului.

Coreea de Sud, egalată în minutul 90+15

Coreea de Sud a încheiat grupa E a Cupei Asiei, din care au mai făcut parte Bahrain și Iordania, cu un veritabil spectacol. În partida cu Malaezia, Coreea de Sud a deschis scorul în minutul 21 prin reușita lui Jeong Woo-Yeong, fotbalistul lui Stuttgart.

La 6 minute de la reluarea jocului, adversarii au reușit să egaleze prin Faisal Halim, iar în minutul 62 Arif Aiman transforma un penalty și o aducea pe Malaezia în avantaj.

Autogolul lui Syihan Hazmi din minutul 83 a restabilit egalitatea, iar căpitanul Coreei de Sud și al lui Tottenham, Heung-Min Son, și-a adus echipa națională în avantaj în minutul 90+4 după ce a transformat un penalty.

Meciul a fost prelungit inițial cu 12 minute, dar malaezienii au forțat egalarea și au reușit-o prin golul marcat de Romel Morales în minutul 90+15.

Bahrain a încheiat grupa pe prima poziție, după ce a pierdut cu Coreea de Sud, scor 1-3, și le-a învins pe Malaezia și Iordania cu același scor, 1-0.

Iordania a încheiat grupa pe locul al treilea, cu 4 puncte obținute, după ce a învins-o pe Malaezia cu scorul de 4-0, a remizat cu Coreea de Sud, scor 2-2, și a pierdut cu Bahrain, scor 0-1.

Romelu Lukaku i se alătură lui Cristiano Ronaldo: „Saudi Pro League poate deveni cel mai puternic campionat din lume”
Saudi Pro League
PSG a făcut un transfer de 20 de milioane de euro » Brazilianul de mare viitor, confirmat oficial
PSG

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”