Alte știri din fotbal
Rezultatele obținute de FC Argeș și nou-promovatele Corvinul și FC Voluntari în amicalele de astăzi
0
Daniel Pancu i-a luat banderola lui Alex Dobre și a explicat decizia: „Păi, ce facem aici? Suntem la grădiniţă?”
0
Panică la FCSB » Transferul de 1 milion €, în impas! Gigi Becali: „Ne-a pus strâmbe”
12
CFR Cluj a câștigat primul meci sub comanda noului antrenor
0
Știri din fotbal internațional
Campionatul Mondial nu a mai văzut așa ceva de 68 de ani! Marele Pele era protagonist ultima dată
0
Avertisment direct din Spania, după victoria zdrobitoare de la Mondial: „Abia de acum înainte”
0
Spania s-a distrat cu Austria în 16-imile Campionatului Mondial » Calificare la pas: posibil „blockbuster” în optimi
3
Fostul atacant din Liga 1 l-a remarcat pe golgheterul Spaniei: „E «vulpiță»! Și eu aș fi marcat dacă jucam la ei”
0
Lifestyle
Schimbare incredibilă pe arena veche de 98 de ani » Imagini spectaculoase
2
Comenzile pentru noul model Dacia Sandero Stepway au fost deschise » Care este prețul de pornire
0
Ea este considerată cea mai frumoasă fană de la Campionatul Mondial: „Imaginile s-au viralizat rapid!”
5
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
0
Rusia a pierdut 1% din populația sa în războiul purtat împotriva Ucrainei. ...
Libertatea
Pariuri pe platforma Polymarket pentru prăbușirea lui Putin. Un utilizator ...
Adevărul
Sfatul lui Titi Aur pentru șoferii prinși în mașină de furtună: „Trebuie să ...
GSP SPECIAL
Siegfried Mureșan prim-ministru sau alegeri anticipate, singurele variante ...
Libertatea
"... de cum arbitreaza" trebuia sa scrie :)
se zice "dusman", nu "dujman". Fara rautate ca vad ca pari un tip cult. Voiam doar sa corectez asta :)
daca si la noi se facea la fel nu mai existau arbitrii in tara
sper sa se predea la fifa ca sa bage la cap arbitrii hoti
Intr-adevar istoria e mincinoasa in esenta ei dar cea legata de ultimele sute de ani. Noi de mai bine de 150 de ani suntem sub papucul masoneriei sataniste si asta se poate vedea foarte clar in efectul acestei conduceri masonice sataniste.Pentru a intelege istoria ultimilor 150 de ani trebuie sa-l citim pe ziaristul Mihai Eminescu(si acum opera ziaristica a lui Mihai Eminescu nu este studiata in scoli) si la faptul ca acesta a fost asasinat. Revolutia franceza(1789), cea americana(1776), cele bolsevice(1905 si 1917), revolutiile pasoptiste de la 1848 dar si altele au fost organizate de masoneria satanista.
://www.wakeupnews.eu/video-brasile-shock-arbitro-uccide-un-giocatore-e-viene-decapitato/
Pentru ca mi-a placut istoria si pentru cultura mea generala am citit si ce au scris altii despre noi.Sa dea sfantul Dumnezeu sa ai rabdare sa citesti la fel de mult cat am citit si eu la viata mea(si am vreo 46 de anisori) ca sa poti purta o discutie pe teme de cultura generala.Sunt nationalist,recunosc si asta datorita celor 11000 de ostasi romani morti in al doilea razboi mondial la Oarba de Mures,pentru cei cazuti la Valea Alba-Razboieni,la Plevna,Grivita,Marasesti,Marasti ,Otuz eroi care si-au dat viata pentru acesta tara pe care nu stim sa o aparam si care ste codusa de hoti si bandisti.
*predata
Istoria preda in scoli este mincinoasa in esenta ei. Intreaba asta orice profesor de istorie(n-o sa-ti recomand carti, sunt cateva bestselleruri actuale). Dar tu esti unul dinr-aia care cred ca forma negativa a lui "tu stii" taie un "i". Mai ai multe de invatat dar sunt sigur ca nationalismul si dragostea de tara de impiedica
Dihore esti batut in cap daca spui ca invatam o istorie mincinoasa la scoala.Ca Stefan Cel Mare i-a batut pe turci de i-a innebunit o spun cronici poloneze,unguresti,germane,rusesti,lituaniene si chiar alea turcesti recunosc infrangerea de laVaslui(Orduj bin Adil-Cronicile dinastiei otomane).
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.