INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  HAMILTON - RANGERS 1-1

HAMILTON - RANGERS 1-1. FOTO Ianis Hagi și Rangers, pas greșit pe terenul ultimei clasate! Românul, scos după 79 de minute

Ianis Hagi (22 de ani) +12   FOTO
Ianis Hagi (22 de ani)

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 februarie 2021 15:50 / Actualizat duminica, 07 februarie 2021 16:01

Cu Ianis Hagi pe teren până în minutul 79, Rangers a făcut un egal dramatic, 1-1 pe terenul lui Hamilton, ultima clasată în prima ligă din Scoția.

Formația lui Steven Gerrard a avut o prestație dezamăgitoare, deși fanii sperau să repete victoria din tur, 8-0. Hamilton a avut o replică bună, trimițând mai multe șuturi pe poară (5, față de 3), deși Rangers a avut o posesie mai bună.

Ianis Hagi, scos în minutul 79 al meciului Hamilton - Rangers

Titular după golul decisiv marcat etapa trecută, Ianis Hagi nu a impresionat în acest meci. Românul nu a reușit să limpezească atacurile lui Rangers, iar Gerrard l-a scos în minutul 79.

După acest egal, Rangers ajunge la 76 de puncte în 28 de etape, fiind neînvinsă în prima ligă din Scoția. Echipa lui Gerrard are 21 de puncte peste rivala Celtic, care are două meciuri în minus. De partea cealaltă, Hamilton e pe 12, cu 20 puncte.

+8 FOTO

Rangers a deschis scorul în minutul 80, după ce fundașul Brian Easton și-a trimis mingea în propria poartă. Elevii lui Gerrard au ratat dramatic victoria, fiind egalați în minutul 90+5, la ultima fază, după golul marcat de Ross Callachan.

Hamilton - Rangers, echipele de start

Hamilton: Fulton – Hamilton, Martin, Easton – Hodson, Odoffin, Trafford, McMann – Callachan – Anderson, Ogobe
Antrenor:  Brian Rice

Rangers: McGregor – Tavernier, Goldson, Helander, Barisic – Kamara, Zungu, Aribo – Hagi, Itten, Kent
Antrenor: Steven Gerrard

VIDEO. Ianis Hagi, cele mai bune momente în tricoul celor de la Glasgow Rangers

Panathinaikos, victorie spectaculoasă în Grecia » Trupa lui Ladislau Boloni, la primul gol încasat după 7 meciuri!

Momentul care a schimbat totul pentru Ianis Hagi: „S-a văzut în teren. M-a ajutat enorm”