Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, detalii noi de la FCSB: „El își dorește să vină. Ar fi cea mai mare lovitură”
1
Gata, Alexandru Pantea a plecat de la FCSB! » Destinație neașteptată
1
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
7
De ziua Rapidului, „Bocciu” a dus Peluza Nord la ștrand. Mesajul afișat înaintea plonjonului colectiv în apă
7
Știri din fotbal internațional
Japonia - Suedia și Tunisia - Olanda: 3 echipe pot termina pe primul loc » Unul dintre meciuri, în pericol de a fi amânat!
0
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
4
„Here we go” pentru cel mai scump transfer din istoria Premier League » Sparge toate recordurile: 150 de milioane de euro!
0
Paraguay - Australia și Turcia - SUA: o singură necunoscută în Grupa D » Toate scenariile + echipele probabile
0
Lifestyle
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
9
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
„Nu poți să te lupți cu sistemul când ești șeful sistemului”: Nicușor Dan ...
Libertatea
Negocieri fără rezultat la Vila Lac. PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Afaceri pe terenul statului cu mai puțin de 300 de lei lunar. Firma șefului ...
Libertatea
la mijlocul care il propui tu lass ar fii inchizator, alonso nu stie sa joace decat dublu-pivot plus ca are carente de viteza si de control al mingiei cand e pus sub presiune. si ar fii de vis asa mijloc daca kaka ar revenii macar la 70% din fotbalistul care a fost. pt mine ozil si granero sunt peste el la ora actuala din punct de vedere tactic si fizic. iar mou nu va juca niciodata asa,cu atat mai putin in meciuri cu miza, din cauza filozofiei care o are. a se apara prima data si apoi sa marcheze si va juca dublu pivot mereu
asa cred si eu. cand benitez intorcea 3-0 la istanbul cu 6 mijlocasi, intr-o tactica in care i-a sufocat la mijloc complet pe ac milan, s-a spus ca a fost intamplare. mourinho nu e stilul care sa experimenteze cu noi sisteme in functie de echipa adversa, el are 1-2 asezari si in rest lucreaza la "man management". echipa ideala la real ar fi cu ronaldo-kaka-ozil-di maria in spatele lui benz sau higuain, cu lass sau xabi in fata fundasilor. am avea mereu posesie de cel putin 60% si ofensiv am avea la fiecare actiune sansa de gol. noi am ras de guardiola cand a jucat cu 2 fundasi si restul mijlocasi, dar cand tii de minge nu ti-e frica de nimic.
Bine mai geniule, apreciem ca ne-ai luminat. Oricum, daca Barca mai da un rateu si arbitrul nu e de vina, pe ce o sa mai dai vina? Pe alinierea planetelor sau pe vrajitoare voodoo angajate de maleficul Mourinho. Iar daca incepi sa vii cu din astea: greseli umane si nu prea, cred ca iti meriti titulatura de otv-ist pasionat! Ca tu confunzi o tara civilizata (fotbalistic cel putin) cu cocina de la noi. Ca arbitrii lor, care au niste baremuri de invidiat, oameni realizati, isi risca libertatea si bunastarea ca sa iasa Realul campioana! Anunta-ne cand apare episodul 2 din seria Barca impotriva tuturor
Mourinho e genul de om care spune verde in fata ce gandeste, fara sa recite poeziile deja atat de fumate, cliseele uzate in fotbal.... Tipul nu e deloc arogant, asta e o stampila pusa de plebea redusa. E excentric si recalcitrant, reactioneaza prost la intrebarile idioate ale jurnalistilor. Ati vazut voi sa raspunda ironic sau sa se agite cand i s-a pus o intrebare inteligenta sau cat de cat cu un rost? Ca de exemplu: ce obiective are Realul sezonul asta! Jesus!!!!! Cum sa nu dai ochii peste cap? Dar tot nu vad ce legatura are tot cancanul asta cu fotbalul din iarba... Cand il vezi pe Ronaldo, automat te gandesti la Irina sau ca bate slab de la o vreme loviturile libere?
inteleg ce ai enumerat tu acolo . doar ca tendinta ta de a incrimina realul se citetse in acele randuri. pana la urma iti trebuie si o situatie conjucturala favorabila sa iesi campion nu? ceilalti sa se mai impiedice sau sa fie impiedicati( depinde cum vezi lucrul asta) iar pe tine sa te mai scoata si fluierasii cand esti la ananghie. in fiecare campionat se intampla asta
am explicat mai jos dar se pare ca putin va pasa, vorbesc cu baistruci prosti, hai salut ca nu mi mai pierd timpul cu prosti
exact ce are barca ii lipseste lui real: un antrenor bun si educat. cand te gandesti ca la avut( del bosque) dar la dat afara ca nu dadea bine la poza de grup. nu avem ce face toti care vin la real si pana pleaca tre sa ii sustinem cu rele si bune . sincer anul asta mou a fost exemplar pana acum( fara scandaluri si jigniri) da si asa tot nu ma convinge la cum se ca-ca pe el cand tre sa joace cu barca . in rest nu e echipa care sa il faca. continuii sa cred ca nu alege sistemele de joc cum trebuie cand tre sa faca echipa in meciurile cu barca unde tre sa castigi in primul rand mijlocul terenului atat numeric cat si tactic
frate , sa va fie clar pentru tuturor, voi nici macar nu ati inteles nimic am explicat doar, greselile omenesti sau nu prea, (depinde din ce perspectiva urmaresti) ale arbitrilor,si motivele pentru care o anumita echipa este pe primul loc :) end of story! dar vad ca unii ori sunt prea slab dotati intelectual sa inteleaga lista aceea cu greseli
ca sa nu mai aiba motive de comentarii copchilasii astia :)
Bravo, tati. Asta e, spiritul latin. In Anglia, au fost anul asta niste greseli enorme de arbitraj si englezul a strambat din nas si si-a vazut de fotbal. Cat de jenant sa fii, cand echipa ta e cea mai buna din lume, sa plangi ca o muiere de la un penalty neacordat pe nush unde? Trebuie sa ai o doaga lipsa sau sa fii romanas cu apetit pentru circ. Si cand te gandesti ca Sportul studentesc a avut mai bine 15 greseli impotriva intr-un tur, iar Barca la 1-2 (acum incep astia si cu offside-uri) sa tipe pe toti peretii. Jalnic. Respect Pep, un domn tot mai pretios pe zi ce trece
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.