INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ELVEŢIA

În Elveţia, mai rău ca la noi » Patronul de la Neuchatel şi-a ameninţat jucătorii cu arma!

Bulat Chagaev îşi pune la punct jucătorii după fiecare insucces
Bulat Chagaev îşi pune la punct jucătorii după fiecare insucces

Articol de GSP - Publicat luni, 29 august 2011 00:00 / Actualizat luni, 29 august 2011 10:49

Patronul echipei Neuchatel Xamax, cecenul Bulat Chagaev, a reuşit să şocheze aşa cum nici un investitor din fotbalul românesc n-a făcut-o pînă acum. Enervat pentru egalul de pe teren propriu cu Lausanne, scor 2-2, Chagaev s-a năpustit aupra jucătorilor în vestiar însoţit de gărzi de corp înarmate

Iniţiativa patronului i-a şocat de-a dreptul pe jucători şi staful tehnic. Aceştia se tem că patronul cecen poate ajunge foarte departe cu aceste intimidări: "Într-o zi ne va omorî pe toţi".

"Nu se poate continua astfel. Este imposibil să munceşti în aceste condiţii. Chagaev aproape că s-a bătut cu antrenorul. Situaţia este insuportabilă. Fotbaliştii noi au fost ameninţaţi, în special Bikana", a precizat un jucător sub protecţia anonimatului.

Aceste evenimente sînt pe cale să declanşeze o revoltă la Neuchatel Xamax. Ceilalţi investitori vor acum să-l înlăture de la echipă pe Chagaev, dar şi conducătorii clubului vor să ia atitudine: "Se merge prea departe!", a declarat Jean-Francois Gaillard, unul dintre oficialii clubului elveţian.

Mai mult, suporterii nu vor mai susţine echipa pînă cînd Bulat Chagaev nu va pleca de la Neuchatel Xamax. Speriaţi, jucătorii au anunţat că nu vor intra pe teren etapa viitoare, la meciul cu Grashoppers Zurich.

După şapte etape, Neuchatel Xamax ocupă locul 9 în prima ligă din Elveţia, penultimul, cu doar şase puncte. Bulat Chagaev a devenit acţionarul principal al clubului Neuchatel Xamax în luna mai a acestui an.

Citește și:
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Superliga
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Campionate
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Superliga
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Profit.ro
PREMIERĂ Hidroelectrica nu mai este cel mai ieftin furnizor de electricitate
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (5)
katakuha
katakuha  •  29 August 2011, 12:47

cecen... machedoni...

muie_gsp_tv
muie_gsp_tv  •  29 August 2011, 12:51

dragi pseudo-ziaristi GSP-isi, stiti sa citati sursa? sau "stirile" astea le visati voi noaptea?

steaua1986forever
steaua1986forever  •  29 August 2011, 11:35
Postat de rudel.obreja pe 29 August 2011, 11:31

Cum a facut bani pula asta ca sa ajunga investitor in primu rand acolo? Animal infect

e cecen......nu elvetian pur-sange.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează