INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Înfrîngere pentru Răzvan Lucescu în Liga Campionilor Asiei » Al Shabab - El Jaish 2-0

Articol de GSP - Publicat marti, 26 februarie 2013 00:00 / Actualizat marti, 26 februarie 2013 21:59

Echipa lui Răzvan Lucescu, El Jaish, a pierdut astăzi în deplasare în faţa saudiţilor de la Al Shabab, scor 2-0.

A fost primul meci din grupa A a Ligii Campionilor Asiei. Golurile gazdelor au fost marcate de Martins în minutul 33 care şi-a trimis în propria poartă şi Ghamdi în minutul 39.

În cealaltă partidă din această grupă, iranienii de la Tractorsazi Tabriz au învins acasă cu 3-1 echipa Al Jazira din Emiratele Arabe Unite.  În următoarea partidă din Liga Campionilor Asiei, El Jaish va întîlni pe 12 martie acasă pe Tractorsazi Tabriz.