INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - JUVENTUS 1-1

INTER - JUVENTUS 1-1 // VIDEO + FOTO Cristiano Ronaldo a salvat-o pe Juventus în Derby d'Italia! Fanii lui Inter, scenografie ironică pentru rivală

Inter-Juventus //  FOTO: Reuters +8   FOTO
Inter-Juventus // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 aprilie 2019 09:00

Inter și Juventus au terminat la egalitate, 1-1, în Derby d'Italia, meci care s-a jucat în etapa a 33-a din Serie A.

Click AICI pentru desfășurarea liveTEXT + statistici

Cu titlul de campioană deja adjudecat, Juventus a început slab meciul. Inter a intrat mai bine în joc și a deschis scorul în minutul 7, când Radja Nainggolan a marcat cu un șut spectaculos, de la 25 de metri, în diagonală.

Juventus a forțat egalarea, dar până la pauză nu a putut marca. După pauză, torinezii au forțat, iar Cristiano Ronaldo a egalat, stabilind scorul final. Atacantul portughez a marcat în minutul 62, cu un șut de la 18 metri.

Până la final, ambele echipe au căutat golul victoriei, dar tabela a rămas nemodificată.

După 33 de etape, Juventus, deja campioană, are 87 de puncte. Inter, care speră la un loc de Champions League, este pe 3, cu 61 de puncte cu 3 peste Roma, care are un meci în plus.

Vezi AICI clasamentul din Serie A

Fanii lui Inter, scenografie ironică

La startul meciului, galeria lui Inter a ironizat marea rivală. Milanezii au avut mesajul „Game over” (n.r. jocul s-a terminat), făcând referire la eliminarea lui Juve din Champions League.

inter juvenetus 3

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”