INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER - JUVENTUS 2-3

INTER - JUVENTUS 2-3 // Imagini horror! Cum arată piciorul lui Mandzukici după derby-ul cu Inter

Articol de - Publicat duminica, 29 aprilie 2018 09:16

Juventus s-a impus în fața celor de la Inter, 3-2, și se menține pe locul 1 în Serie A.

Moment horror pe "Meazza". În minutul 15, la 30 de metri de poarta lui Inter, Vecino l-a atacat brutal pe Mandžukici, călcându-l cu crampoanele pe gambă, deasupra gleznei.

Inițial, arbitrul Orsato i-a dat cartonaș galben interistului, dar, la intervenția VAR, "centralul" a revăzut faza la marginea terenului. Și l-a eliminat direct pe mijlocașul uruguayan.

Gazzetta dello Sport susține că îi putea lăsa "galben" lui Vecino. Totuși, intervenția a fost agresivă, iar consecințele la fel de dure. I-a provocat o tăietură urâtă croatului, acesta postând pe rețelele de socializare o imagine cu rana deschisă.

31485769 10156190310249351 5392434433443758080 n

Cel mai important cotidian sportiv italian îl critică pe Orsato și pentru că nu l-a trimis la cabine pe Pjanici în minutul 58, deși a intrat tare la Rafinha, având deja un cartonaș. Numai "galben" a văzut și Barzagli, în prima repriză, după un tackling violent asupra lui Icardi. Asistentul video Valeri l-a ajutat însă pe arbitru în finalul primei reprize, când a anulat golul din ofsaid marcat de Matuidi.