Alte știri din fotbal
Primii doi jucători de pe lista neagră a lui Pancu la CFR Cluj » Îi vrea OUT în iarnă
0
S-a montat gazonul pe cea mai controversată arenă din România » Urmează inaugurarea
0
Sute de suporteri s-au înghesuit la Craiova pentru a vedea trofeul Superligii
0
După Kopic, încă un antrenor din Superliga a pus ochii pe George Pușcaș
0
Știri din fotbal internațional
Karim Adeyemi, în centrul atenției după Dortmund - Gladbach: „Frate, cum poți să faci așa ceva?”
0
Newcastle - Chelsea, în deschiderea etapei 17 din Premier League » Deschidere de scor în minutul 4
0
Dramă cu repetiție pentru Ronald Koeman! » Anunțul sfâșietor al selecționerului: „E incredibil de puternică”
0
Real Madrid a doborât recordul în 2025 » Este primul club din istoria fotbalului care depășește 3 milioane!
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Imagini fabuloase » Își dispută meciurile de acasă pe cel mai pitoresc stadion din Europa!
0
După ce și-a mărit sânii, jucătoarea de tenis a intrat pe o platformă pentru adulți » Va câștiga într-un an mai mult decât în întreaga carieră
1
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
3
„Bombardiera Blondă” a incendiat rețelele sociale, la revenire: „Am sâni uriași și intenționez să-i arăt!”
1
Recorder dă în judecată România TV, după ce a spus că Florian Coldea a ...
Libertatea
Un alpinist român a murit pe cel mai înalt vulcan din lume. Trupele ...
Adevărul
Culisele urii dintre FCSB și Rapid » 5 momente care au aruncat în aer ...
GSP SPECIAL
Ciprian Ciucu, despre „dezastrul” găsit la Primăria București: „Ca să ...
Libertatea
Nu conteaza scorul la loviturile de departajare, ca se termina 1-0 sau 4-2 e tot aia. DFoar conteaza cine castiga loviturile. In prelungiri echipa care castiga loviturile are doua sanse pentru a se califica: victoria si egalul.
Bravo tie, dar trebuia sa dai 3 goluri, acelasi lucru e valabil si acum, o echipa poate sa revina de la 0-3 in prelungi la 3-3 si sa piarda la loviturile de departajare.
Pai, pur si simplu nu este corect! Daca revin, printr-un miracol, de la 5 goluri diferenta si se termina egal, cum naiba sa pierd?
La terminarea celor90 min, un meci se termina egal. Se bat lovituri. Castiga echipa x, nu conteaza scorul. Se joaca reprize de prelungire. Daca, dupa terminarea reprixelor de prelungire,castiga echipa x, ia punctele. Daca castiga echpa y, ia ea punctele. Daca se termina egal, punctele revin echipei x pt ca a invins la lovituri.
Pai asta este o mare tampenie si iti spun de ce. Tu ma conduci cu 2 goluri dupa loviturile de departajare, iar eu te egalez dupa cele doua reprize. Adica cum, am jucat degeaba? Pai nu este meritul meu ca am reusit sa revin?
Egaleaza degeaba, este eliminata nu se bat alte lovituri
Se califica echipa care a castigat loviturile de departajare de dinaintea prelungirilor
Astea nu ar fi mari probleme. Dar nimeni nu se gandeste ce se intampla daca echipa care pierde la penalty-uri egaleaza in prelungiri si se termina iar egal?!
Se califica echipa care a castigat la loviturile de departajare
Pai si ce se intampla daca dupa doua reprize de prelungiri se termina egal? O noua serie de lovituri de departajare? :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.