INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - NAPOLI 4-3

JUVENTUS - NAPOLI 4-3 // VIDEO+FOTO » Meci incredibil, cu 7 goluri, decis de un autogol în prelungiri!

Articol de GSP - Publicat sambata, 31 august 2019 23:45

Juventus s-a impus în derby-ul etapei în Serie A, scor 4-3 cu Napoli, în a doua etapă din Italia.

Napolitanii au revenit la 3, deși erau conduși cu 3-0 după o oră de joc. Danilo a marcat la doar un minut după ce a intrat pe teren, iar Higuain și Ronaldo au dus scorul la unul de neprezentare.

Manolas a dat semnalul revenirii, urmat de alte două proaspete achiziții, Lozano și Di Lorenzo.

Juve - Napoli s-a terminat 4-3, Koulibaly trimițând spectaculos în proprie poartă!

Juventus - Napoli 4-3

Juventus: Szczesny - De Sciglio, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Khedira, Pjanic, Matuidi - Douglas Costa, Higuain, Ronaldo
Rezerve: Buffon, Pinsoglio - Betancur, Bernardeschi, Can, Cuadrado, Danilo, Demiral, Mandzukic, Dybala, Rabiot, Rugani
Antrenor: Maurizio Sarri

Napoli: Meret - Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Zielinski - Callejon, Fabián Ruiz, Insigne - Mertens
Rezerve: Ospina, Karnezis - Elmas, Gaetano, Hysaj, Lozano, Luperto, Maksimovic, Mario Rui, Verdi, Younes
Antrenor: Carlo Ancelotti

• Vlad Chiricheș nu a fost în lot la oaspeți. Fundașul naționalei României e aproape de o mutare la Sassuolo.

Arbitru: Daniele Orsato
Allianz Stadium

+7 FOTO

Ambele au început bine noul campionat. Juventus s-a impus cu 1-0 la Parma, iar Napoli a trecut de Fiorentina, scor 4-3.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!