INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Start excelent de sezon pentru Juventus! Ce a postat Cristiano Ronaldo imediat după meci

Juventus a debutat cu o victorie clară

Articol de GSP - Publicat luni, 21 septembrie 2020 09:03 / Actualizat luni, 21 septembrie 2020 10:15

Juventus a câștigat meciul de debut în noua stagiune din Serie A, împotriva Sampdoriei, scor 3-0. Cristiano Ronaldo (35 de ani) și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, reușinde să înscrie în minutul 88.

Juventus a învins la scor de neprezentare Sampdoria la primul meci oficial al lui Andrea Pirlo pe banca echipei. Primul gol al partidei a fost înscris în minutul 13, de suedezul revenit în aceasta vară dupa împrumutul la Parma, Dejan Kulusevski. În minutul 79, Leonardo Bonucci a reusit să ducă scorul la 2-0 pentru gazde și îl facă pe Pirlo să se gandescă la meciul cu de etapa viitoare cu AS Roma, formație care a remizat în primul meci din noul sezon, 0-0 cu Verona.

După debutul excelent de sezon, Cristiano și-a împărțit bucuria cu fanii din mediul online și a ținut să își laude coechipierii pentru ce au realizat.

Întotdeauna este bine să începi sezonul cu o victorie! Bravo, echipă!
Cristiano Ronaldo, în mesajul postat pe rețelele de socializare

Al-Hilal, remiză cu doar 14 jucători apți! Răzvan Lucescu rezistă și în Iran crizei de COVID-19

Real Madrid, start fals în La Liga » Următorul adversar al României din Liga Națiunilor, titularizat de Zidane