CAMPIONATE  ·  JUVENTUS - TOTTENHAM 2-3

JUVENTUS - TOTTENHAM 2-3 // VIDEO + FOTO Harry Kane i-a stricat debutul lui Sarri cu un gol GENIAL de la jumătatea terenului!

Duminica, 21 Iulie

Juventus Torino a pierdut primul amical din mandatul lui Maurizo Sarri, scor 2-3 cu Tottenham în cadrul turneului International Champions Cup, competiție care se desfășoară simultan în mai multe țări. Harry Kane a marcat golul decisiv cu o excuție de la centrul terenului.

Primul meci pentru cele două formații din actuala ediție a International Champions Cup a adus mai multe premiere.

Maurizio Sarri a debutat pe banca italienilor și olandezul de Ligt a prins și el primele minute pentru campioana din Peninsulă. Scorul a fost deschis în minutul 30 de argentinianul Lamela, cu o execuție ușoară din interiorul careului. Higuain și Cristiano Ronaldo au întors scorul după pauză, în minutele 56 și 60. Portughezul a înscris cu un șut puternic, din prima atingere.

Lucas Moura și Ndombele, intrați după pauză, au colaborat la golul de 2-2, marcat în minutul 65.

Harry Kane, vârful lui Tottenham și al naționalei Angliei, a lovit decisiv în al treilea minut de prelungire. L-a surprins pe polonezul Wojciech Szczesny, intrat la pauză în locul lui Buffon, cu un șut spectaculos de la mijlocul terenului!

Echipele de start

Juventus: Buffon - Cancelo, Bonucci, Rugani. De Sciglio - Can, Pjanic, Matuidi - Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo
Au mai jucat: De Ligt, Demiral, Higuain, Kastanos, Muratore, M. Pereira, Rabiot, Szczesny
Antrenor: Maurizio Sarri

Tottenham: Gazzaniga - Walter Peters, Alderweireld, Tanganga, Georgiou - Skipp, Winks - Lamela, Alli, Son - Parrott
Au mai jucat: Bowden, Foyth, Kane, Marsh, Lucas Moura, Roles, Ndombele, Sissoko, Vertonghen, H. White
Antenor: Mauricio Pochettino