INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - VERONA

Juventus - Verona 1-0 » „Bătrâna Doamnă” câștigă cu un gol marcat în minutul 90+7

Juventus - Verona
Juventus - Verona Foto: Imago

Articol de - Publicat duminica, 29 octombrie 2023 00:26 / Actualizat duminica, 29 octombrie 2023 10:26

Juventus și Verona s-au înfruntat în etapa cu numărul #10 din Serie A. „Bătrâna Doamnă” a obținut cele trei puncte grație golului marcat de Andrea Cambiaso (23 de ani) în minutul 90+7.

Vezi AICI programul din Serie A

Edi Iordănescu a anunțat lista preliminară a stranierilor convocați pentru meciurile cu Israel și Elveția
ROMÂNIA

Juventus a obținut toate cele 3 puncte puse în joc în disputa cu Verona și devine liderul din Serie A. Torinezii au 23 de puncte, cu unul mai mult decât Inter, care are un meci mai puțin disputat.

Andrea Cambiaso, tânărul mijlocaș al lui Juventus, a adus victoria în minutul 7 al prelungirilor, după multiple ocazii la poarta Veronei. Cambiaso a împins mingea în poartă din câțiva metri, după ce apărarea adversă n-a reușit să îndepărteze balonul în urma dublei ocazii de la faza premergătoare.

Atacantul lui Juventus, Moise Kean (23 de ani) a avut două reușite anulate de VAR, în minutele 13 și 53. Primul gol a fost anulat din cauza unui ofsaid, iar al doilea din cauza unui fault în atac.

Juventus - Verona 1-0

Juventus: Szczesny - Gatti, Bremer, Rugani - Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot (Cpt.), Kostic - Vlahovic, Kean
Antrenor: Massimiliano Allegri

Verona: Montipo - Terracciano, Dawidowicz, Magnani - Faraoni (Cpt.), Hongia, Folorunsho, Doig - Duda, Bonazzoli - Djuric
Antrenor: Marco Baroni