INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA / KUBAN KRASNODAR

Kuban-ul lui Dan Petrescu a pierdut, 1-3, la Amkar Perm » Gigel Bucur a marcat în prelungiri

Bucur a înscris singurul gol al lui Kuban, la înfrîngerea, 1-3, cu Amkar Perm

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 octombrie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 16 octombrie 2011 14:35

Kuban Krasnodar a pierdut, 1-3, pe terenul celor de la Amkar Perm. Gigel Bucur a marcat singurul gol al echipei antrenate de Dan Petrescu, în prelungirile meciului

Fostul atacant al Rapidului, Radomir Djalovici, a deschis scorul în minutul 4. În repriza a doua, Knezevici(58), din penalty, şi Burmistrov (75) au dus scorul la 3-0 pentru Amkar.

Gigel Bucur a înscris golul de onoare pentru Kuban în prelungirile meciului. Dan Petrescu nu a contat pe fostul CFR-ist Lacina Traore, dar l-a trimis ca titular pe Dacian Varga, cel care i-a oferit pasa de gol lui Bucur.

Kuban Krasnodar e pe locul 6 în Rusia, cu 44 de puncte după 26 de etape.