INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LAZIO - ATALANTA 3-3

Lazio - Atalanta 3-3 // VIDEO Meci splendid în Serie A! Echipa lui Ștefan Radu a revenit fabulos, după ce în minutul 37 era condusă cu 0-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 octombrie 2019 22:37

Lazio și Atalanta au oferit un meci splendid, încheiat 3-3, în etapa a 8-a din Serie A. Ștefan Radu (32 de ani) a fost pe teren 79 de minute.

Desfășurarea scorului e cea care surprinde: oaspeții conduceau pe „Olimpico” cu 3-0 după primele 37 de minute, prin golurile reușite de Muriel ('23, '28) și Gomez ('37).

Ce a urmat după pauză i-a extaziat pe fanii lui Lazio. Formația lui Simone Inzaghi a reușit o improbabilă egalare, după golurile marcate de Immobile ('69, '90+3, ambele din penalty) și Correa ('70).

Ștefan Radu, românul din lotul lui Lazio, a fost titular, fiind înlocuit în minutul 79 cu Caicedo.

Rezumatul meciului Lazio - Atalanta 3-3

Vezi și:

Unicul Cristiano Ronaldo! Portughezul câștigă o sumă COLOSALĂ din postările de pe Instagram, mai mult decât îi oferă Juventus!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”