INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

Lazio - Sassuolo 1-2. FOTO Ștefan Radu își poate lua adio de la titlul în Serie A! Lazio, cădere inexplicabilă

Lazio a fost dominată pe teren propriu de Sassuolo +8   FOTO
Lazio a fost dominată pe teren propriu de Sassuolo

Articol de - Publicat sambata, 11 iulie 2020 20:28 / Actualizat sambata, 11 iulie 2020 20:41

Lazio a pierdut pe teren propriu cu Sassuolo, scor 1-2, iar șansele la titlu devin unele pur matematice.

Lazio a fost echipa care nu a conceput ca sezonul să fie anulat din cauza coronavirusului. Formația din Capitală simțea că e aproape de titlu, dar a clacat. A ajuns la 3 înfrângeri consecutive în Serie A și e la 7 puncte de liderul Juventus. Campioana en titre are și un meci mai puțin disputat, cu Atalanta, programat în această seară.

+4 FOTO

Lazio, dominată de Sassuolo

Cu Ștefan Radu titular, Lazio a fost surclasată la toate capitolele de Sassuolo, formație la care Vlad Chiricheș a fost doar pe bancă. Cu toate astea, Luis Alberto a deschis scorul pentru romani cu o execuție norocoasă în minutul 33. Oaspeții, una dintre cele mai în formă echipe din Italia, au egalat în minutul 52, prin Raspadori, după o minge pierdută la mijlocul terenului de Lazio. Rezultatul final a fost stabilit de Caputo, în primul minut de prelungire.

1șut pe spațiul porții lui Sassuolo a avut astăzi Lazio

Clasament Serie A:

Lovitură pentru fanii lui AC Milan » Zlatan Ibrahimovic se gândește la plecare: „Nu rămân să mă bat în Europa League”

Mario Balotelli i-a enervat pe cei de la Brescia » Ce au publicat pe site-ul oficial despre atacant

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”