INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Leeds - Man. City 1-1. Încă un pas greșit pentru City! Bielsa - Guardiola 1-1, cu gafa lui Ederson

Leeds - Man. City 1-1

Articol de - Publicat sambata, 03 octombrie 2020 21:40 / Actualizat sambata, 03 octombrie 2020 22:05

După 2-5 cu Leicester pe teren propriu, Manchester City s-a împiedicat din nou și la Leeds (1-1).

A fost remiză în duelul atât de așteptat dintre Marcelo Bielsa și Pep Guardiola, deși "cetățenii" au avut statistici mai bune, au atacat mai mult, dar din cele 23 de șuturi nu au cadrat decât două și au deschis scorul prin Sterling. Rodrigo, atacantul adus în vară de la Valencia, a avut un impact imediat și, la 5 minute de la intrare, a profitat de ieșirea aiurea a lui Ederson și n-a iertat. E primul spaniol ce înscrie pentru Leeds și întâia reușită în Premier după o pauză de 9 ani și 272 de zile.

Vezi AICI VIDEO de la meci!

Au solicitat trei penaltyuri

Jucătorii lui Pep i-au cerut în ultimele zece minute de trei ori lovituri de la 11 metri arbitrului Mike Dean, dar nici centralul, nici din camera VAR, n-au primit satisfacție. Guardiola pierde prima dată după 12 ani, când se afla pe banca Barcei, puncte în două din primele trei etape (și atunci tot 5!).

Clasament Premier League:

Curățenia de toamnă la Juventus » Pirlo vrea să renuțe la un jucător până la finalul perioadei de mercato