Alte știri din fotbal
Andrei Nicolescu: „Ei sunt cei mai periculoși adversari din play-off”
0
Universitatea Craiova a dat de pământ cu Csikszereda: cinci goluri, unul anulat și o eliminare » Craiova este „campioana de iarnă”
17
Andrei Nicolescu, propunere în direct pentru Mihai Stoica: „Poate fi o variantă”
0
Transfer rapid în Superliga! Și-a reziliat contractul și a semnat cu alt club din România
1
Știri din fotbal internațional
Portarul înlocuit de Răzvan Sava, salvat de Udinese! » Cine plătește daune pentru retragerea plângerii penale
0
L'Equipe: „A bătut palma și pleacă de la Real Madrid”
0
Verdict în procesul intentat de americani » Ce a decis azi tribunalul pentru directorul general al lui Dan Șucu
1
Fostul jucător de la Barcelona își încheie cariera la 32 de ani: „A fost greu de acceptat”
0
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
„Era boschetar pe stradă”
Înlocuitorul lui Olaru!
Mondial de locul 9
Lifestyle
Fosta soție a legendarului Tom Brady s-a căsătorit în secret cu antrenorul de jiu-jitsu: „Nu ar trebui să fiu învinovățită”
1
Imagini fabuloase » Își dispută meciurile de acasă pe cel mai pitoresc stadion din Europa!
1
După ce și-a mărit sânii, jucătoarea de tenis a intrat pe o platformă pentru adulți » Va câștiga într-un an mai mult decât în întreaga carieră
2
Prezentatoarea TV și-a sărbătorit ziua de naștere într-o ținută extrem de provocatoare: „Un zece curat”
3
Magistrații, militarii și polițiștii pensionari, dați afară din locuințele ...
Libertatea
Gastroenterolog: „Aceasta este gustarea pe care aș vrea s-o evite toată ...
Adevărul
Românul care a cucerit Cupa Africii pe Națiuni » Povestea singurului ...
GSP SPECIAL
Daniel David și-a dat demisia din funcția de ministru al Educației, ...
Libertatea
Cand a ajuns la Pisa , Simeone avea deja 20 de ani :)))) ...cred ca era "descoperit" deja.... Mai degraba il cred pe nea Loti -Baci care se umfla ca el a descoperit-o pe "baleruina cu acnee'' decat pe alde' rromulanu'
Fa abstractie de titlu (care e dat de un ziarist ce vrea sa-si promoveze articolul) si cauta acel pasaj in care Mircea Lucescu spune ca l-a descoperit pe Simeone. N-ai sa-l gasesti. Asa intelegi ca esti cel putin naiv sa marsezi pe subiectul asta. Daca mai si exagerezi, esti mai mult decat naiv!
La Inter a fost doar interimar pana la sfarsitul sezonului, insa a fost dat afara ca era prea "bun" si avea echipa prea slaba cu Ronaldo, R. Baggio, Djorkaeff :)))
Simeone toata cariera lui a pasat "doar " cu latul...sau a sutat...in schimb nu asta l-a facut un jucator mare...daca nea Mircea ne spunea ca el e cel care i-a descoperit atitudinea , daruirea si capacitatea mare de a recupera mingi mai vedeam legatura...a se intelege lauda...ca e mare antrenor e apa de ploaie ...trebuia sa spui lucru asta acu 2-3 ani ...sa vedeti ce antrenor bun o sa ajunga Simeone...cred ca ar trebui sa mai asteptam pana sa-l includem in categoria marilor antrenori
Ah,a ''uitat'' sa mentioneze asta.Probabil de la batranete.
ce ti-e si cu lucescu asta :))))
De fapt,cred ca doar Varanne si CR7 nu au fost descoperiti de Lucescu...........se pare ca marea majoritate a marilor jucatori au fost descoperiti de antrenori romani....hm........:D
"Mare" om Lucescu asta. Maine o sa auzim ca el a inventat si mingea de fotbal :)) Omul la batranete a inceput sa delireze intr-un mare fel. El a dat chix si cu Inter, unde il avea pe Ronaldo in echipa :)) Nu m-as mira sa zica domne, Moratti l-a cumparat pentru ca i-am zis eu
Desi or sa fie destui care or sa bage placa ca Lucescu l-a descoperit si pe Einstein, e foarte adevarat ca el l-a lansat pe Simeone in fotbalul italian. Ceea ce nu mentioneaza e ca l-a chinuit pe Simeone ca varf de atac iar el a devenit ulterior unul dintre cei mai buni mijlocasi centrali ai anilor '90.
Să nu uităm că Mircea Lucescu l-a descoperit și pe Lionel Messi încă de pe vremea când acesta nu era decât un mic spermatozoid în testiculul stâng al tatălui său. Dacă nu era Il Luce, ajungea săracul Leo ca atâția alții să-și rateze cariera pe faianță sau prin cine știe ce locuri „pidosnice”. L-a învățat însă maestrul să ia viteză, să dribleze fin printre ceilalți spermatozoizi, să reziste tentației de a „sări la cap” cu alți spermatozoizi mai înalți și mai puternici decât el, să pătrundă în schimb hotărât în adâncime și apoi să tragă nemilos la „poartă”. Goool! Și uite-așa a apărut Messinho. Bravo, Luce, i-ai fost ca un al doilea tată. Aferim! :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.