INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

VIDEO + FOTO A revenit Messi, a revenit „tiki-taka” la Barcelona! Goluri de senzație marcate în testul cu Girona

Barcelona a câștigat meciul amical cu divizionara secundă Girona, scor 3-1. Leo Messi (31 de ani) a marcat o „dublă”. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 septembrie 2020 22:09 / Actualizat miercuri, 16 septembrie 2020 23:50

Spectacolul a fost deschis de Coutinho. Brazilianul pare să se fi integrat perfect în ideea tactică a lui Koeman și e la al doilea gol marcat în două meciuri. Reușita a venit la finalul unei combinații în viteză, la care au participat Griezmann, Messi și Trincao.

Leo Messi, gol de generic

Restul meciului l-a avut protagonist pe Messi. În finalul primei reprize a punctat cu un șut fantastic, cu piciorul drept, de la 18 metri.

Mingea a lovit bara înainte să intre în plasă. Argentinianul a stabilit rezultatul final în minutul 51, cu un șut deviat de la marginea careului de 16 metri.

Barcelona joacă primul meci oficial din acest sezon pe 27 septembrie, împotriva celor de la Villarreal, în La Liga.

BARCELONA. VIDEO Leo Messi, un car de nervi după primul meci al sezonului: „Idiotule, nu te oprești?!”