INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

Lider total neașteptat în Grecia » Echipa unui fost dinamovist l-a detronat pe Răzvan Lucescu

Articol de GSP - Publicat luni, 23 octombrie 2017 22:35

Atromitos, formația la care evoluează fostul dinamovist Azer Busuladzici, este noul lider din campionatul Greciei, după victoria neașteptată obținută pe terenul lui AEK Atena, scor 1-0.

În meciul în care Busuladzici a evoluat 86 de minute, unicul gol al partidei a venit în minutul 55, autor Dauda.

Atromitos e lider în Grecia, cu 16 puncte, fiind neînvinsă după opt etape. Pe doi e PAOK, formația antrenată de Răzvan Lucescu, cu 15 puncte.

PAOK a pierdut derby-ul de duminică cu Olympiakos, 0-1, suferind primul eșec în campionat de la venirea tehnicianului român.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”