INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA NAȚIUNILOR

Toate rezultatele din Liga Națiunilor » Italia, doar remiză cu Bosnia + Dublu avertisment pentru Rădoi! Austria a învins în Norvegia, dar starul Haaland a ieșit din nou la rampă

Italia, doar remiză cu Bosnia +9   FOTO
Italia, doar remiză cu Bosnia

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 septembrie 2020 09:00 / Actualizat sambata, 05 septembrie 2020 00:24

Austria s-a impus în deplasarea din Norvegia, scor 2-1, și e primul lider în grupa României din Liga Națiunilor. În meciul serii, Italia a remizat pe teren propriu cu Bosnia.

Supermeciul Germania - Spania s-a decis în ultimul minut! Rezultatele integrale

Austria a confirmat statutul de favorită a grupei și s-a impus în deplasarea din Norvegia, scor 2-1, în ciuda absenței starului David Alaba, proaspăt câștigător al Ligii Campionilor cu Bayern Munchen. Golurile austriecilor au fost marcate de Michael Gregoritsch, în minutul 35, cu o reluare spectaculoasă, din pasa lui Ulmer, și de Marcel Sabitzer, din pebalty, în minutul 54. Gazdele au înscris prin starul Haaland, în minutul 66.