INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL - HUDDERSFIELD 5-0

Liverpool - Huddersfield 5-0 » VIDEO „Cormoranii” revin în fruntea campionatului după victoria cu ultima clasată

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 aprilie 2019 22:51

Liverpool a trecut fără nicio problemă de Huddersfield, ultima clasată din Premier League, scor 5-0, în primul meci al etapei a 36-a și a revenit pe primul loc în clasament

Trupa lui Jurgen Klopp a început meciul practic de la 1-0, după ce Keita a deschis scorul în secunda 43 în urma unei greșeli a fundașilor centrali adeverși.

Mane a dus scorul la 2-0 în minutul 23, iar în prelungirile primei reprize Salah a stabilit scorul pauzei. Același Mane (66) și-a mai trecut o dată numele pe lista marcatorilor, iar Salah (83) a închis tabela.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Liverpool revine pe locul 1 în Premier League, cu 91 de puncte, urmată de Manchester City la două lungimi în spate. „Cetățenii” trebuie să joace duminică împotriva lui Burnley și își pot recăpăta fotoliul de lideri în cazul unei victorii. Huddersfield e ultima și e retrogradată matematic.

Liverpool - Huddersfield 5-0
Au marcat: Keita '1, Mane '23, '66, Salah '45+1, '83

Click AICI pentru LIVE + statistici!

Echipele de start:

Liverpool: Alisson - Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Henderson, Wijnaldum, Keita - Salah, Sturridge, Mane

Huddersfield: Lossl - Smith, Schindler, Kongolo, Durm - Stankovic - Grant, Bacuna, Hogg, Mbenza - Mounie

Vezi AICI clasamentul din Premier League!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!