INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ACCIDENTARE

Lovitură grea pentru Barcelona: un titular s-a accidentat și ratează șocurile cu Real Madrid și Juventus

Articol de GSP - Publicat luni, 03 aprilie 2017 18:10

Rafinha, mijlocașul de 24 ani al celor de la Barcelona, va absenta de pe gazon aproximativ o lună, din cauza unor probleme pe care le are la meniscul genunchiului drept.

Brazilianul a ieșit accidentat de pe teren în minutul 17 al partidei pe care Barcelona a câștigat-o duminică, scor 4-1, pe terenul lui Granada.

Astfel, Rafinha va pierde următoarele patru etape din La Liga, inclusiv El Clasico de pe 23 aprilie, dar și duelul cu Juventus din sferturile Ligii.

Marți, 11 aprilie, Barcelona va juca pe terenul torinezilor, în manșa tur din sferturile Ligii Campionilor.