INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CITY - LIVERPOOL 2-1

MANCHESTER CITY - LIVERPOOL 2-1 // FOTO Moment ireal în minutul 17 » Încă un centimetru și era gol, la capătul unei faze antologice!

Articol de GSP - Publicat joi, 03 ianuarie 2019 22:27

În minutul 17 al meciului Manchester City - Liverpool (2-1), la 0-0, oaspeții au avut o ocazie incredibilă.

Faza a fost inițiată de Mohamed Salah, care a pasat către Sadio Mane. Atacantul lui Liverpool a trecut în viteză de Stones și a șutat pe lângă portarul Ederson, dar mingea a lovit bara.

Ulterior, mingea a ricoșat la 6 metri de poartă, de unde John Stones a încercat să respingă cu disperare, dar a degajat în Ederson! Mingea se îndrepta către poartă, dar același Stones s-a repliat și cu un ultim efort a respins-o eroic de pe linie, din fața lui Salah!

Reluarea cu sistemul "goal line" că mingea nu trecuse cu întreaga circumferință linia porții. Mai lipsea un centimetru!

clipboard016 +9 FOTO

Urmărește AICI desfășurarea meciului Machester City - Liverpool, plus foto și video