INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Manchester United - Brentford 2-1. McTominay întoarce incredibil scorul în prelungiri, după o nouă gafă a lui Onana +6   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 07 octombrie 2023 18:56 / Actualizat sambata, 07 octombrie 2023 19:45

Manchester United a învins acasă Brentford, 2-1, în etapa #8 din Premier League. „Diavolii” au reușit să întoarcă meciul în prelungiri, prin dubla lui Scott McTominay, după ce oaspeții au deschis scorul în urma unei noi gafe a lui Andre Onana.

Real Madrid, show înainte de pauza La Liga! Bellingham, Vinicius și Valverde s-au distrat cu Osasuna
SPANIA

Manchester United - Brentford 2-1

• Click AICI pentru live + statistici!
  • Au marcat: McTominay (90+3, 90+7) / Jensen (26)
  • McTominay intră pe teren în locul lui Amrabat în minutul 87 și are un gol anulat de VAR în minutul 90. Scoțianul înscrie în minutul 90+3, apoi reușește dubla în minutul 90+7 și aduce victoria pentru Manchester United

Manchester United - Brentford, echipele de start:

MANCHESTER UNITED(4-2-3-1): Onana - Dalot, Maguire, Evans, Lindelof - Casemiro, Amrabat - Fernandes, Mount, Rashford - Hojlund
ANTRENOR: Erik ten Hag

BRENTFORD (3-5-2): Strakosha - Collins, Pinnock, Ajer - Hickey, Janelt, Norgaard, Jensen, Roerslev Rasmussen - Wissa, Mbeumo
ANTRENOR: Thomas Frank

Lanț de greșeli în defensiva „diavolilor” la golul lui Brentford

Casemiro a pierdut o minge la mijlocul terenului, iar Brentford a declanșat contraatacul. Lindelof a încercat să respingă o minge ajunsă în careu, dar a făcut-o doar până la un adversar. Jensen l-a învins ușor pe Onana cu un șut care a trecut pe sub brațul camerunezului.

+2 FOTO

Scott McTominay îi salvează pe „diavoli” cu o dublă în prelungiri

Manchester United a fost aproape de a patra înfrângere din acest sezon de Premier League, dar Scott McTominay a venit salvator de pe bancă în minutul 87.

McTominay a reușit dubla în minutele 3 și 7 ale prelungirilor și a adus victoria pentru Manchester United.

19goluri în 11 meciuri a primit Onana în acest sezon

Protest înainte de meci

Fanii lui United au protestat înainte de meci împotriva patronilor clubului: „Iubește United, urăște-i pe Glazers!”.