INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO + VIDEO Manchester United, start dezastruos de sezon! Înfrângere pe teren propriu cu o echipă modestă

Manchester United a pierdut primul meci din noul sezon, 1-3 contra celor de la Crystal Palace pe teren propriu // Sursă foto: Getty +9   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 septembrie 2020 21:48 / Actualizat sambata, 19 septembrie 2020 22:16

PREMIER LEAGUE. Manchester United a pierdut primul meci din noul sezon, 1-3 contra celor de la Crystal Palace pe teren propriu.

Vezi AICI programul etapei #2 din Premier League

• Partida Manchester - Palace 1-3 a contat pentru etapa cu numărul 2 din Premier League. În runda inagurulă a stagiunii din Albion, meciul echipei lui Ole Gunnar Solskjaer cu Aston Villa a fost amânat, întrucât United a terminat târziu sezonul precedent, participând în Final 8-ul Europa League.

Townsend a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 7, din pasa foarte bună primită de la Schlupp. Până spre finalul partidei, nu s-a mai înscris, asta și pentru că Jordan Ayew a ratat un penalty în minutul 72.

120 de secunde mai târziu, Zaha nu a mai iertat de la punctul cu var și a majorat avantajul pentru Palace. Deși Van de Beek - aflat la debutul în tricoul lui United - a punctat în minutul 80, același Zaha a stabilit scorul final al meciului, cu o execuție de la 14 metri, la care De Gea nu a avut reacție.