INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER UNITED

MANCHESTER UNITED // O statistică A BLOCAT Premier League: ce a făcut Manchester United e aiuritor

Articol de GSP - Publicat marti, 13 august 2019 14:22

Manchester United nu a pierdut niciodată un meci din era Premier League (din 1992) atunci când a condus la pauză pe Old Trafford.

Practic, de 27 de ani, acesta este palmaresul lui United în meciurile de pe teren propriu în care a condus după primele 45 de minute:

• 263 de victorii
  • 16 egaluri
  • 0 înfrângeri

Ultima înfrângere a formației din Manchester în această situație datează din 1984, când a pierdut cu Ipswich, scor 1-2, după ce United a condus cu 1-0 la pauză.

Manchester United a câștigat cu scorul de 4-0 împotriva lui Chelsea, în prima etapă a noului sezon din Premier League și a condus cu 1-0 la pauză.

Următorul meci pentru echipa antrenată de Ole Gunnar Solskjaer este în deplasare, cu Wolves, luni, 19 august, de la ora 22:00.

OPINIE Andrei Niculescu face o ierarhie a favoritelor la titlu în Premier League: „United, Chelsea, Arsenal, toate la locul 4”