INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GSPTV.RO

Marius Niculae a marcat golul victoriei în partida Kavala - Kerkyra!

Articol de GSP - Publicat luni, 07 februarie 2011 00:00 / Actualizat luni, 07 februarie 2011 12:45

Atacantul Marius Niculae a marcat unicul gol al partidei pe care echipa Kavala a cîştigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), în faţa formaţiei Kerkyra, în etapa a XXI-a a campionatului grec. Niculae a jucat tot meciul şi a înscris în minutul 41. Vîrful de 29 de ani a primit un cartonaş galben în minutul 53. În urma acestei victorii, Kavala ocupă locul cinci în clasament, cu 31 de puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”