INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TRI-NATIONS

VIDEO Meci internațional oprit în minutul 33 după ce fotbaliștilor le-au venit rezultate pozitive COVID

Articol de - Publicat luni, 31 ianuarie 2022 12:38 / Actualizat luni, 31 ianuarie 2022 12:40

Guyana - Barbados, partidă din cadrul turneului amical Tri-Nations, a fost oprit înainte de pauză după ce 4 fotbaliști au aflat că au coronavirus.

În umbra partidelor de calificare la Campionatul Mondial în care Canada, SUA sau Mexic își dispută supremația în America de Nord și Caraibe, două „naționale” care țin de aceeași confederație au jucat un meci amical pe care nu l-au dus la bun sfârșit.

E vorba de Guyana - care joacă în America de Nord deși se află pe continentul sudamerican - și Barbados.

Carlo Ancelotti nu mai poate sta pe banca lui Real Madrid » UEFA nu face excepții, indiferent de nume!
REAL MADRID

În minutul 33, la scorul de 0-0, patru jucători barbadieni au primit rezultate pozitive la coronavirus, iar meciul a fost întrerupt, conform ziarului din Guyana Stabroek News.

Jocul se disputa în Surinam, a treia țară care joacă în turneul amical, pe Flora Stadium.

Federația din Guyana a explicat că meciul a fost întrerupt în minutul 33 după ce patru jucători care se testaseră „din rațiuni de călătorie” au primit rezultate pozitive.

Guyana și Barbados sunt două dintre cele mai slab cotate echipe naționale în clasamentul mondial FIFA. Barbados este pe locul 162, în timp ce Guyana pe 176.

VIDEO Eriksen revine în fotbal după stopul cardiac suferit la Euro! Oficial, în Premier League!

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”