INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Mesajul emoționant al lui Luis Diaz după ce a salvat un punct pentru Liverpool: „Libertate pentru tatăl meu”

Luis Diaz
Luis Diaz Foto: Imago

Articol de - Publicat duminica, 05 noiembrie 2023 21:18 / Actualizat duminica, 05 noiembrie 2023 23:20

Luis Diaz (26 de ani) a marcat pentru Liverpool în remiza cu Luton, scor 1-1, la prima apariție de la răpirea părinților săi de săptămâna trecută. Mama columbianului a fost salvată rapid, dar tatăl său se află în continuare captiv.

Luis Diaz a intrat pe teren în minutul 83, când Liverpool era condusă cu 1-0 de nou promovata Luton. Columbianul a reușit să salveze un punct pentru „cormorani” în minutul 90+5 când a finalizat cu capul centrarea lui Harvey Elliott. Jurgen Klopp a declarat înaintea partidei că este doar decizia jucătorului dacă vrea să facă parte din lot.

Scenografia ultrașilor FCSB la derby-ul cu Rapid: „When matchday comes”
FCSB - RAPID

Luis Diaz a arătat mesajul „Libertate pentru tatăl meu” după ce a marcat

Luis Diaz și-a ridicat tricoul după ce a marcat și a afișat mesajul „Libertad para papa”, care se traduce „Libertate pentru tatăl meu”.

Tatăl lui Luis Diaz urmează să fie eliberat

Tatăl lui Luis Diaz urmează să fie eliberat curând, potrivit presei britanice. Autoritățile columbiene au implicat inclusiv armata în operațiunea de eliberare, iar liderul grupării care i-au răpit pe părinții lui Luis Diaz a declarat că tatăl acestuia va fi eliberat curând.

Vezi și alte știri:

Protest împotriva lui Gigi Becali pe treptele Arenei Naționale: „Ne-a ajuns cuțitul la os!”
FCSB - Rapid
Hagi a amuțit! „Lanterna” FC Botoșani a dat lovitura pe terenul Farului în minutul 89