Alte știri din fotbal
Ce decădere! Dragoș Nedelcu a semnat cu noua echipă
0
Play-off-ul Cupei României Betano: CSM Reșița - Petrolul și Râmnicu Vâlcea - Chindia se joacă acum
0
„Are disciplina lui Dan Petrescu” » Noul „wonderkid” din Superligă are un tată renumit în fotbalul românesc: „Vă spun ce are el și nu aveam eu”
0
Dinamo are un jucător crescut lângă Sergio Ramos: „Unul dintre cele mai frumoase momente pe care le-am trăit!”
0
Știri din fotbal internațional
Antrenorul dat afară de Dan Șucu de la Genoa și-a găsit contract » Cu ce echipă a semnat Patrick Vieira!
0
Premieră în istoria Barcelonei: Hansi Flick resetează lista căpitanilor clubului blaugrana pentru sezonul viitor!
0
Jose Mourinho a fost prezentat oficial la Real Madrid: „Sunt unul dintre voi. Mereu am fost”
0
Legendarul Oliver Kahn îi transmite starului lui Bayern: „Retrage-te, ia o pauză! Asta este cea mai bună decizie”
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
Parcarea terminalului Sosiri de la Aeroportul Otopeni se închide până anul ...
Libertatea
Un bărbat din Vaslui și-a ținut tatăl mort în fotoliu, săptămâni întregi, ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Harta județelor lovite marți de furtuni cu grindină, ploi torențiale și ...
Libertatea
Cum sa dai unui fotbalist salariu de zeci de milioane de euro pe an? Cum? Mai e fotbalul sport sau industrie de învârtit milioane si milioane de euro. Au luoat-o razna rau de tot. E o porcărie! Vinovati su t cei care dau si care au urcat plafonul salariilor până la nori. Încă odată, mare prostie!
Acest impresar Raiola este lăcomie in forma brută, o mizerie de om. Atrage după el si pe alții. Tânărul blond Haaland ar trebui sa-i spună si tatălui său să stea acasă și nu in compania lui Raiola. Unde miroase a bani mulți e prezent si dracul. Se exagerează si in privinta banilor si in cea a valorii lui Haaland ca fotbalist.
.............la fel și cu mica gorilă de la PSG, căreia i se pare deja că toată planeta se rotește în jurul său!!
Mda............Raiola a uitat să spună și ce echipă este dispusă să plătească această sumă în actualele vremuri pandemice !! Una este să ceri alta este să primești cât ai cerut. Nimeni nu va plăti aceasta sumă! Ori mai rămâne la Dortmund un an, sau scade pretul. Două sunt alternativele.
Messi tiene un sueldo de 8,3 millones de euros brutos al mes, frente a los 4,5 que recibe Ronaldo del club de Turín, al que llegó hace dos temporadas. Deci daca messi are 8.3 milioane brut pe luna , cat sa plateasca taxe din ei sa ajunga de 500.000 pe saptamana ??? :))) Ma sa mor de nu ma fac ziarist :)))))))))) Sa scot articole din burta asa doar de dragu de a le scoate ,,, poate oricine. Messi a semnat un contract de 555 de milioane in 2017 pana in 2021 cu bonusuri cu tot ... si voi scrieti ca ia doar 500 de mii pe saptaman :))))))))))))) Cand el ia cel putin 1 milion pe saptamana oricum a-ti dao si orice calcule a-ti face.
Articol facut pe genunchi. Anul are 365 de zile : 7 = 52 saptamani . Salariul lui Messi potrivit As este 76.000.000 de euro : 52 saptamani = 1,461,538 fara bonusuri. Cu bonusuri poate sari de 100.000.000 Euro anual ...
Normal sa fie cel mai bine platit fotbalist , la banii care ii da pe el ... restu s-ar adauga la salariu ... altfel ar mai putea astepta un an si Dortmund sa-l piarda gratis. 120 de milioane este pomana fata de Neymar care e jucator de curtea scolii ... si care mai mult sta prin tribune , se accidenteaza din 4 in 4 jocuri
Agentul Mino Raiola plănuiește ca Erling Haaland să devină primul fotbalist din lume care să fie plătit cu 1 milion de lire pe săptămână. Nici sa citesti nu diclesti ?
Messi are 500k salariu pe saptamana, nu pe luna.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.