INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PROBLEME

VIDEO+FOTO Clipe de groază: unul dintre stâlpii nocturnei s-a prăbușit chiar în timpul meciului!

Articol de - Publicat sambata, 23 decembrie 2023 20:12 / Actualizat sambata, 23 decembrie 2023 20:27

Au fost momente de groază în timpul unei partide jucate în Azerbaidjan. Un stâlp de nocturnă s-a rupt din cauza vântului puternic și-a căzut pe teren.

Totul s-a întâmplat la partida dintre Turan şi Araz din prima ligă a campionatului din Azerbaidjan. Meciul a fost întrerupt în minutul 81 de către brigada de arbitri. Scorul era 2-1 pentru gazde.

FOTO. Clipe de groază: unul dintre stâlpii nocturnei s-a prăbușit chiar în timpul meciului

+10 FOTO

Din ultimele informații, ultimele nouă minute, plus eventualele prelungiri se vor juca mâine. Arbitrul a suspendat meciul la scorul de 2-1 pentru gazde.

Potrivit presei din Azerbaidjan, nicio persoană nu a fost rănită. Sectorul unde s-a prăbușit nocturna era gol.

Turan se află pe locul 8 în Azerbaidjan, cu 19 puncte, în timp ce Araz se află pe locul 4, cu 26 de puncte. O înfrângere a celor de la Araz ar fi pe placul celor de la Neftci Baku, formaţia pregătită de Adrian Mutu. Echipa antrenorului român se află pe locul 5, cu 25 de puncte.

VIDEO. Stâlpul nocturnei s-a prăbușit în timpul partidei din Azerbaidjan

Dezvăluirile cutremurătoare ale unei mari campioane olimpice: „Am fost la TVR la Revoluție! Am ieșit cu tancul de acolo...”
DEZVĂLUIRI
„Ia-l pe ăsta de aici!” » Fostul patron al Științei a dezvăluit abia acum culisele care au provocat celebra replică a lui Claudiu Răducanu: „Pentru o ciorbă, nu pot să vin la Craiova!”
DEZVĂLUIRI

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”