INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MOTHERWELL – RANGERS 1-1

MOTHERWELL – RANGERS 1-1. FOTO Rangers, chin cu ultima clasată » Înlocuitorul lui Ianis a evitat prima înfrângere a sezonului! Cum s-a descurcat Hagi

Ianis Hagi // FOTO: Imago +16   FOTO
Ianis Hagi // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2021 10:53 / Actualizat duminica, 17 ianuarie 2021 16:59

Rangers, liderul din Scoția, s-a încurcat cu Motherwell, ultima clasată, în etapa a 24-a, terminând la egalitate, 1-1. Ianis Hagi a jucat 55 de minute.

Cu Ianis Hagi pe teren timp de 55 de minute, Rangers nu a putut continua serie de victorii consecutive și a făcut doar un egal în deplasare. După un start de repriză echilibrat, gazdele au reușit să înscrie în minutul 21. Motherwell a deschis scorul prin atacantul Devante Cole, care a marcat din fața porții goale, după o centrare a lui Tony Watt.

Până la pauză, Rangers a avut o singură ocazie de a egala, în minutul 26, dar lovitura de cap al lui Morelos a trecut pe lângă bară.

Ianis Hagi, schimbat în minutul 55 de Steven Gerrard

După pauză, Hagi a mai jucat doar 10 minute, timp în care a ratat o ocazie, șutând pe lângă poartă (minutul 46) și a primit un cartonaș galben (47).

În locul lui Hagi, în minutul 55, a intrat Cedric Itten. Acesta a profitat de șansă și a marcat golul egalizator, după 17 minute. Acesta a reluat cu capul în plasă mingea trimisă de Barisic

+12 FOTO

Rangers e singura echipă neînvinsă din Scoția. Formația lui Steven Gerrard are 66 de puncte în 24 de meciuri, cu 21 de puncte mai mult ca rivala Celtic, care are trei meciuri în minus, Motherwell are 19 puncte după 22 de partide jucate până acum și a urcat un loc în clasament, fiind pe 11.

Motherwell – Rangers, echipe de start

Motherwell: Kelly- O'Donnell, Mugabi, Gallagher, Carroll - Campbell, Crawford Polworth - S.Seedorf, Cole, Watt
Rezerve: Morrison, White, McGinley, Maguire, Maciver, Lamie, Johnston, Devine
Antreonr: Alexander Graham

RangersMcGregor - Tavernier, Goldson, Balogun, Barisic - Davis, Aribo, Kamara - Hagi, Morelos, Kent
 Rezerve: McLughlin, Barker, Bassey, Defoe, Helander, Itten, Petterson, Stewart, Zungu
Antrenor: Steven Gerrard

VIDEO Gică Hagi, reproșuri în premieră pentru Ianis: „Asta trebuia să facă, dar nu se poate nimic de azi pe mâine! Nu poate fi altcineva”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Marius Șumudică, întors din drum de președintele lui Gaziantep: „Nu vreau să pleci!” » Cum s-a încheiat totul

Lovitură pentru George Pușcaș! Tratamentul nu l-a ajutat, iar internaționalul român a fost obligat să se opereze » Cât va lipsi