INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Mourinho îl desființează pe antrenorul "tunarilor": ”Wenger? Nu pricep cum de-l mai ține Arsenal”

Mourinho și Wenger s-au
Mourinho și Wenger s-au "ciocnit" inclusiv pe teren, în timpul unui derby Arsenal - Chelsea // Foto: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat luni, 11 septembrie 2017 09:38

Mourinho l-a atacat din nou pe tehnicianul francez, dușmanul său declarat din Premier League, într-o discuție cu jurnalistul Piers Morgan.

Jose Mourinho nu poate trăi fără polemici. Abia ce a lăsat în urmă un conflict, cu managerul lui Stoke, Mark Hughes, că riscă un altul, cu Arsene Wenger.

Tehnicianul portughez n-a pierdut ocazia de a-i arunca o săgeată omologului său de la Arsenal, într-un chat cu celebrul jurnalist britanic Piers Morgan, înrăit fan al "tunarilor".

"Îmi pare rău pentru voi, ăștia care țineți cu Arsenal. Am câțiva prieteni care iubesc acest club, ca și tine, și suferă cumplit. Au devenit depresivi", i-a spus Mourinho, la care Morgan a replicat: "Nu știu cum de Wenger mai e încă în funcție".

Atât a așteptat managerul lui United: "Nici eu nu pricep. Dar sper să rămână cât mai mulți ani. Mie îmi convine de minune așa".

Aluzie la faptul că "tunarii", cu Arsene pe bancă, nu mai reprezintă o amenințare în lupta pentru titlu de mulți ani. Ultimul campionat câștigat de londonezi datează tocmai din 2004! 

21 de ani are Arsene Wenger pe banca lui Arsenal. În iulie și-a prelungit contractul cu doi ani

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
christiano0
christiano0  •  12 Septembrie 2017, 10:59
Postat de romulus65 pe 11 Septembrie 2017, 13:42

Mourinho ar face bine sa taca, Arsenal nu baga sute de milioane de lire in transferuri precum cei de la Manchester United. Wenger nu este un antrenor caruia trebuie sa-i aduci jucatori scumpi pentru a face performanta. Uitati-va la cifrele de transferuri ale celor doua cluburi de pe Transfermarkt si veti vedea o diferenta uriasa doar pentru acest an. Diferenta dintre cumparari si vanzari arata ca MU are un deficit de 141 milioane lire sterline in timp ce Arsenal are un excedent de 14 milioane lire. Poate de asta este tinut Wenger de cei de la Arsenal.

Cred ca am in fata ochilor cel mai prost comentariu pe 2017...

crisangrg
crisangrg  •  11 Septembrie 2017, 20:19
Postat de romulus65 pe 11 Septembrie 2017, 13:42

Mourinho ar face bine sa taca, Arsenal nu baga sute de milioane de lire in transferuri precum cei de la Manchester United. Wenger nu este un antrenor caruia trebuie sa-i aduci jucatori scumpi pentru a face performanta. Uitati-va la cifrele de transferuri ale celor doua cluburi de pe Transfermarkt si veti vedea o diferenta uriasa doar pentru acest an. Diferenta dintre cumparari si vanzari arata ca MU are un deficit de 141 milioane lire sterline in timp ce Arsenal are un excedent de 14 milioane lire. Poate de asta este tinut Wenger de cei de la Arsenal.

Fanii lui Arsenal sunt in extaz pentru excedentul de 14 milioane....

1696945423658745
Andrei Gindac  •  11 Septembrie 2017, 17:27
Postat de dinamo100 pe 11 Septembrie 2017, 14:52

Oricat de nesuferit si arogant e Mou, e un mister pentru toata lumea de ce Wenger e mentinut la nesfarsit desi echipa dezamageste sistematic de mai bine de 10 ani!!! Pur si simplu e ceva dubios.

Baietii aia de la Arsenal sunt americani. Pe ei nu ii intereseaza rezultatele sportive, ci doar cele financiare. Atat timp cat Wenger tine clubul pe profit, nu va fi indepartat.

Vezi toate comentariile (5)
Comentează