INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

NAPOLI - INTER 1-3 // FOTO Lukaku și Lautaro, recital și în 2020! Formația lui Conte revine pe primul loc în Serie A

Articol de GSP - Publicat luni, 06 ianuarie 2020 22:34

Inter a învins în deplasarea de la Napoli, scor 3-1, și a revenit pe primul loc în Serie A.

Lukaku a deschis scorul în minutul 14 după o cursă senzațională. Atacantul belgian a luat mingea din propria jumătate, a pătruns nestingherit până la marginea careului de 16 metri și a șutat necruțător lângă bară. Romelu a reușit „dubla” în minutul 33, când a profitat de eroarea gravă a portarului Meret.

Polonezul Milik a menținut suspansul cu reușita din minutul 39, dar apărarea gazdelor a clacat încă o dată. Manolas a intervenit inutil prin alunecare în minutul 62 și i-a așezat ideal mingea lui Lautaro Martinez.

+6 FOTO

Inter păstrează prima poziție în Serie A, cu 45 de puncte, la fel ca Juventus. Milanezii au un golaveraj superior, dar au pierdut meciul direct, scor 1-2.

Clasament Serie A

Vezi și:

JUVENTUS - CAGLIARI 4-0 // FOTO Cristiano Ronaldo, dezlănțuit: 3 goluri într-o repriză! Cum s-a descurcat Zlatan Ibrahimovic la primul meci

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!