INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BRAZILIA - COLUMBIA 1-0

Neymar a urlat și l-a împins pe arbitru! Reacția stranie a „centralului”

Neymar a urlat și l-a împins pe arbitru

Articol de - Publicat vineri, 12 noiembrie 2021 16:10 / Actualizat vineri, 12 noiembrie 2021 16:11

Neymar l-a împins pe „centralul” chilian Tobar și a urlat la el, dar nu a fost nici măcar avertizat. Brazilia a învins cu 1-0 Columbia și s-a calificat la Mondial.

Brazilia s-a calificat prima la Mondial din America de Sud. Era previzibil. Seleção a câștigat biletele pentru Qatar după 1-0 la São Paulo în fața Columbiei, când mai are încă 6 meciuri de jucat. E pe locul 1, cu 34 de puncte (11 victorii și un egal).

Carvajal dezvăluie la ce alimente a renunțat pentru a nu se mai accidenta des: „E simplu”
REAL MADRID

Neymar a ieșit în evidență. Și în rol pozitiv, el i-a oferit pasa de gol lui Paquetá. Dar și negativ.

Neymar, furios că arbitrul n-a reacționat după alt fault dur al columbienilor

În minutul 8, după ce Raphinha a fost faultat de columbianul Moreno, fără ca arbitrul Roberto Tobar să reacționeze, Neymar s-a repezit la „central".

L-a împins cu pieptul și s-a apropiat amenințător, urlându-i în față.

Surprinzător, chilianul nici nu l-a avertizat, ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. I-a dat „galben" de-abia în minutul 74, când Ney protesta și după reușita lui Paquetá.